Sokan szidják főnökeiket nap mint nap munkahelyükön, számukra van egy jó hírünk: mindig van rosszabb.
Biztosan jó néhányan látták a Förtelmes főnökök című filmet, melyben a beosztottak megunták a vezetők kegyetlenkedéseit. Nem kell azonban egy hollywoodi filmet elővennünk, hogy lássuk, mennyire őrült elvárásokkal állnak elő bizonyos helyeken a menedzserek. A brit Mirror szedett össze pár extrém példát.
Több munkahelyen is szigorú szabály van például a vécépapír használatára. Egy Los Angeles-i cégnél például mindenkinek saját magának kell gondoskodnia a papírról, mivel a munkahelyi mellékhelyiségekben ilyen felszereltséget már luxusnak ítélték meg. Egy brit húsipari cégnél ha valaki napi háromszor vécézik, 1,5 órányi fizetéséről kénytelen lemondani.
A brit Sussex rendőrörsén tilos a dolgozóknak mobiltelefonjaikat tölteni. Állítólag ettől a szabályozástól azt várták, hogy 50 millió fontot spórolnak évente…
Anglia egyik kedvelt üdülőhelyén, Butlinsban apró víkendházakban pihenhetnek a turisták, és bár a dolgozók is ugyanitt szállnak meg, a fűtésért és a világításért hetente 3 fontot vontak le tőlük. Egészen addig, amíg a munkaügy megállapította, hogy ez törvényellenes.
Két munkahelyen az ingyenes teázást és a tejivást is betiltották, mivel az itteni okos vezetők szerint ez egyrészt rengeteg plusz költséggel jár évente, másrészt a figyelmet is elvonja a munkáról.
A Queensland Vasúti Társaságnál minden dolgozó évente egy tollat kap a cégtől. Aki ennél többet szeretne, saját magának kell gondoskodnia íróeszközéről.
A Poundland nevű ruhahálózat üzleteiben különleges dolgozó kedvezményt dolgoztak ki: bármit vettek, 10 penny-vel olcsóbban kapták meg, miközben bárhol máshol 10-20%-okat osztogattak.
De nehogy azt higyjük, hogy csak a hétköznapi munkahelyeken bántak cudarul az alkalmazottakkal. A The Only Way Is Essex című valóságshow főszereplőitől még egy üveg pezsgőt is megvontak, így amikor két karakter eljegyezte magát, költségkímélés gyanánt egy pohár csapvízzel kocinthattak a forgatás közben.
De Magyarországon sem jobb a helyzet: a vs.hu információi szerint az Emberi Erőforrások Minisztériumának és háttérintézményeinek munkatársai nem használhatjak az egymás közötti, illetve a kedvezményezettekkel folytatott kommunikációban a szegény, szegénység, mélyszegénység, gyermekszegénység, esélyegyenlőség, az ápoló, a gondozó és a STADION kifejezéseket sem...