Jócskán tovább megy a szexuális felvilágosító oktatás a felső tagozatban annál, hogy nem a gólya hozza a gyereket. Áll a bál az oktatásügyben.
Anális közösülés, zsebp.nci, hüvelygolyók. Kifejezések, amiket mondjuk pornónovellában olvashat az ember, de nem oktatási segédletben – mindenesetre nem kiskamaszok felvilágosításához szolgáló tanmenetben. Idehaza legalábbis nehezen elképzelhető az, ami a hamburgi tartományi oktatásban valóság: az ottani felsőtagozatos, 10-15 éves korosztálynak készült „szextananyagban” találni ezeket a szavakat.
Felháborító? Vagy netán arról van szó, hogy a hamburgi oktatáspolitikusok szembenéznek a tényekkel, és tisztában vannak vele: ma már, bizony, ilyen korán kezdődik a gyerekek szexuális érése és érdeklődése? És kevesebb a baj, ha nem teljes tudatlansággal meg egymástól „okosodva” kezdnek bele a nemi életbe?
Igazságot mi most nem teszünk, mindenesetre az önálló tartománynak számító északnémet kikötőváros oktatásügyi hatósága korábban kifejezetten ajánlotta a pedagógusoknak a 234 oldalas könyvet. Címe: Sokszínű szexuálpedagógia.
Útmutatásai nyomán van például egy csoportfeladat, amit 15 évet már betöltötteknek kell teljesíteni: egy bordélyt berendezni, árlistát kialakítani. Aztán van gyakorlat, ami az „első alkalom” címet kapta. Ebben azt kell elmondaniuk, bemutatniuk a diákoknak, milyen volt először óvszert húzni, tampont felhelyezni, análisan közösülni. Gangbangről és spermanyelésről is szó van a tananyagban.
A mű óriási ízlésbeli, erkölcsi és politikai vitát váltott ki, amikor a kereszténydemokraták rájöttek, mit használnak az iskolákban. Természetesen azonnal betámadták a szociáldemokrata kézben lévő oktatásügyet. Szerintük igencsak megkérdőjelezhető a segédlet, és szeretnék, ha bevonnák. Úgy látják: a hagyományos családi és szexuális értékek felszámolása folyik, és hogy a tananyagban a sokszínűség a különféle perverz játékokat, a homo- és a transzszexualitást jelenti.
Kínos: az oktatásügy azt sem tudja, hány iskolában használják ténylegesen a könyvet. Mindenesetre megígérte, hogy átnézi és átdolgozza az ajánlott irodalom listáját – írja a Bild.