Aktuális

Nem mindig jár rezsicsökkentés

Hunyadi Áron

Létrehozva: 2014.03.25.

Sokan kérik a Bors segítségét a rezsiszámlákkal kapcsolatban. Néhány olyan kérdésre próbáltunk választ találni dr. Fülöp Zsuzsannával, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság szóvivőjével, ami többeket érinthet. Bár a csekkeket nem ­fizethetjük be Olvasóink helyett, továbbra is ­szívesen segítünk, ha nincs rendben a számla.

„Egy éve képtelen vagyok elérni a Főtávnál, hogy a rendelet értelmében kötelezzék a közös képviselőt arra, hogy a ház fűtésének költségét lakókra bontva függessze ki a hirdetménytáblára” – nehezményezte Bulinszky Ferenc Budapestről. Számára rossz hírünk van: nincs olyan jogszabályi rendelkezés, amely előírná, hogy a közös képviselő a díjmegosztási arányokat, illetve a lakókat terhelő díjfizetési kötelezettségeket hirdetményi úton is kifüggessze.

Parniczky Istvánné szintén a fővárosból panaszolja, hogy a Budapesti Elektromos Művek Nyrt.-től a mai napig nem kap engedményt rezsicsökkentés ­címén – Közölte az ügyintéző, hogy 2012-ben aláírtam valamit, de fogalmam sincs, miről van szó – tette hozzá. Feltételezhetően olyan új szerződést kötött, ami szerint már nem egyetemes szolgáltatás keretében vételezi a villamos energiát, hanem versenypiaci kereskedőtől vásárolja. Ilyen esetben pedig nem jár a rezsicsökkentés. Érdemes érdeklődnie, nem jár-e jobban, ha visszatér az egyetemes szolgáltatásba, erre van lehetőség.

A kálózi özv. Kovács Imréné azt kérdezi: miként lehetséges, hogy egy hónapban két számlát is kap?  

Nos, ez többféleképpen is előfordulhat. A szolgáltató egy évben 11 részszámlát és egy elszámoló számlát kell, hogy küldjön. Az azonban nincs előírva, hogy minden hónapban csak egy számla érkezhet, így előfordul, hogy a hónap elején és végén is jön számla. Azt kell ellenőrizni, hogy ezek más-más elszámolási időszakra vonatkozzanak.

Persze ha a szolgáltató a saját üzletszabályzatában meghatározza a számlakiállítás rendjét, és azt megsérti, akkor jogos a reklamáció. Az is előfordulhat, hogy a számla a hónap közepétől a következő hónap közepéig tartó időszakra szól. Lehetséges, hogy az egy hónapon belül érkező két számla közül az egyik egy részszámla, a másik pedig az éves elszámoló számla. Az egyéves elszámolási időszak sem a naptárhoz igazodik, hanem az óraleolvasás időpontjához.
 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek