Biztatják olvasóink a 165 milliós rekordperre készülő kölcsei házaspárt: harcolják ki a kártérítést. A három fogyatékos gyermeket nevelő szülők a testvérek gyógyíttatására fordítanák az összeget.
Biztató levelek sokasága tanúskodik róla, hogy olvasóinkat meghatotta a Kucsma család története. Mint arról kedden elsőként beszámoltunk: Kucsma Csabáné örökletes anyagcserezavarban, úgynevezett PKU-betegségben szenved, három gyermeke súlyos szellemi fogyatékkal született.
A család szerint a nőgyógyászuk nem figyelmeztette őket arra, hogy Éva betegsége milyen következményekkel jár a terhességre. Pert indítanak a kórház ellen, összesen 165 millió forintot és havi járadékot követelnek. A kórház nem hajlandó a peren kívüli egyezségre, álláspontja szerint nem követtek el szakmai hibát.
Az anya feszülten várja a pert, mint mondja: ez a huzavona nem az ő világuk. De nem magukért, hanem a gyermekeikért teszik. És egyelőre csak egy szép remény, hogy megnyerhetik a 165 milliót. A pénz jó helyre kerülne, a 8 éves Csabinak, a 11 esztendős Bettinek és a 13 éves Évikének ugyanis egész életében szüksége lesz a segítségre.
– Egy orvos ismerősünk arra biztat bennünket, hogy próbálkozzunk meg őssejtkezeléssel, az talán előidézhet némi javulást – magyarázza Éva. – Egyetlen kijevi kezelés ötmillió forintba kerül, a gyerekeknek fejenként három kezelésre lenne szükségük. Tehát csak a beavatkozás mintegy ötvenmillió forintot emésztene fel, de nyilván fizetnünk kell az ukrajnai utazást és az ott-tartózkodást is. A maradék pénzből kifizetném a tízmilliós hitelünket, amely a házunkat terheli. A többi pénzt pedig háromfelé osztanám a gyerekek között – merengett az édesanya.
Drukkolnak a kommentelôk
Macilla Dörme: Teljesen jogos, hogy perelnek. Ha az orvos gondosan kezelte volna a kismamát, minimum kikérdezi a betegségeiről vagy legalább a terheskönyvét
átnézi.
Tőzsér Judit: Ha az orvos szóba sem hozta, milyen bajt okozhat ez a betegség, akkor valószínű, nem állt a hivatása magaslatán.
Kókai Károlyné: A betegségéről tudott a védőnő, a nőgyógyász és valószínű a diagnózist felállító orvos is, akiknek kötelességük lett volna az anyának készülő nőt felvilágosítani a lehetséges következményekről és a kezelési módról.