Az autógyártók szerint 10 év sem kell és az okostelefonok, tabletek forradalmasítják az autózást, a köznyelven csak appoknak hívott programok beköltöznek a műszerfalainkba és a legtöbb gondtól megszabadítják az autósokat.
A távoli jövő egészen futurisztikus, de a közeljövő is bámulatos: okos autóink segítenek a szabad parkolóhelyek, az akciós bolti kiárusítások, az olcsóbb üzemanyagot kínáló benzinkutak megtalálásában, csak hogy néhány példát említsünk.
Már most is van olyan app, amely arról ad információt, hogy a jelzőlámpa hány másodperc múlva vált zöldre. A Ford és a General Motors nagy erőket összpontosít ezekbe a fejlesztésekbe, de az IT cégek, mint a Google vagy épp a Facebook is keresi a lehetőségeket.
A 2014–15-ös évektől kezdve szinte minden új autóba kerül valamilyen rendszer, amely az autót az internethez köti. Ezen kapcsolatokon keresztül a későbbiekben a járművek képesek lesznek saját magukat vezetni, vagy éppen közvetlen kommunikációval baleseti helyzeteket elhárítani. Az EU tervei szerint 2015-től minden új autóban kötelező lenne a baleset esetén aktiválódó segélyhívó rendszer, amely pontos információt közöl a baleset helyszínéről, illetve hangkapcsolatot teremt az autó és a segélyközpont között. Ezzel a riasztás és a segélynyújtás közti idő akár felére is csökkenthető.
Persze a számítástechnikának ezúttal is vannak veszélyei. Szakértők figyelmeztetnek arra, hogy az internetre állandóan kapcsolódó autókat hackertámadások is érhetik, számos bemutatón sikerült már kívülről nyitni, indítani autókat saját kulcsuk megléte nélkül. A rendszerek terjedését tehát a védelmi oldalak fejlesztése is lassítja.
Abban mindenesetre biztosak lehetünk, hogy a hatalmas erőforrásokkal rendelkező kommunikációs és IT cégek a közeljövőben számtalan olyan termékkel fognak jelentkezni, melyek gyökeresen változtathatják meg autóinkhoz fűződő kapcsolatunkat.