Orvosai AIDS-esnek hitték, személyzete influenzásnak, de vesekőhajtóval is tömték. A polóniummal mérgezett Jasszer Arafat utolsó napjai történetének mozaikjait állította össze egy arab hírügynökség visszaemlékezések alapján.
A palesztin vezetőt 2004-ben megmérgezték – ezt közölték most svájci igazságügyi szakértők. – Egy rosszulléttel kezdődött haláltusája egy hónapig tartott – emlékezett vissza Párizsban élő özvegye, Szuha Arafat.
Október 12. A palesztin vezető egész nap fáradtságra panaszkodott. Ebédre csak levest kért, amit egy ramallahi étteremből hozattak számára. Vacsorára húsgombócokat szolgáltak fel salátával, de ezekből már nem fogyasztott. Este hét óra körül rosszul lett, szédült, hányt, hasi fájdalomra panaszkodott.
Környezete influenzára gyanakodott, majd úgy gondolták, veseköve lehet, ezzel kezdték kezelni. A palesztin politikus állapota azonban rohamosan romlott. Rengeteg folyadékot vesztett, ereje elhagyta, hangja elgyengült.
Október 13. Felmerült, hogy egyiptomi és tunéziai orvosok legyenek a segítségére. A beszámolók szerint Arafat számára akkor már egyértelmû volt, hogy mérgezés áldozata lett. Nehezen beszélt, azonban célzásokat tett arra, ki lehetett a merénylő. Azt kizárta, hogy étellel mérgezték volna meg, mert minden fogást előkóstolt a személyzet.
Október 15. Megérkezett a kairói és tuniszi professzori stáb. A kairói csapat a tünetekből először úgy gondolta, Arafat AIDS-beteg és végstádiumban van.
A leletek azonban ezt cáfolták.
Október 16. Külföldön praktizáló palesztin orvosok érkeznek. A legnagyobb gondot az jelentette, hogy Arafat emberei mindenkit ellenségként kezeltek, ezért nem osztották meg velük a legfontosabb információkat.
Október 27. Arafat Ahmed Korei és Mahmúd Abbász palesztin politikussal tanácskozott, amikor rosszul lett. A főhadiszálláson lévő klinikára vitték, ahol tíz percre elveszítette az eszméletét.
Október 28. Befutott korábbi háziorvosa, Asraf Kurdi jordán csapatával. Arafat többször elájult a vizsgálatok alatt. Keringése összeomlott. Éjjel arról döntöttek: különgéppel Jordániába szállítják, de végül a tervet elvetették.
Október 29. Lába lebénult, tolószékbe került, az elnöki rezidenciáról helikopterrel vitték Jordániába. Innen a francia kormány különgépén utazott Párizsba. A Percy kórházban ápolták.
November 9. Kómába esett.
November 11. Meghalt. Pizsamájából, körméből, hajából, papucsából, tisztálkodószereiből mintát vettek neje kérésére az orvosok. Boncolást nem végzett a kórház, így a halál okát sem állapították meg. Ruháján mutatták ki először a polónium 210 jelenlétét.