Nem számít az évszak, sem a kerítés: a vadállatok szinte minden kertes házba utat találnak. Ha megjelenik a hívatlan vendég, érdemes segítséget kérni az önkormányzattól.
Nyest
Komoly veszélyt jelenthetnek a nyestek. Ezek a ragadozók ugyanis előszeretettel költöznek be a padlásokra, ahol kibírhatatlan zajt csapnak, almot raknak, kábeleket rágnak meg, illetve az ürülékükkel szennyezik a teret és a levegőt. Majer Nándor nyestmentesítő szakember szerint az év bármely szakában megjelenhetnek, de különösen télen.
– Kutyákkal lehet védekezni a nyestek ellen, ám a ház fölé benyúló faágon keresztül behatoló vadaktól ôk se védenek. Én a különleges nyestcsapdára esküszöm, s általában fészkelő madárnak álcázom az élve fogó ketrecet, mert ezek az állatok nagyon gyanakvóak. Ha megvan a betolakodó, akkor sem árt az óvatosság, az állat harap. A foglyul ejtett nyestet a lakott területtől több kilométerre engedjük szabadon.
Róka
Székesfehérváron, a Feketehegy-Szárazrét térségében pár hete bukkantak fel ragadozók – ezt lakosok jelentették az önkormányzatnak. Pestispincéknél rókát észleltek, ezt a feol.hu adta hírül. – Belterületen tilos a lőfegyver használata, ilyen esetekben vadbefogót ajánlunk – tudtuk meg Kincses Zsolt Dávidtól, a városi hivatal hatósági főosztályvezetőjétől.
– Ám a magánterületen végzett munka kiadásai a tulajdonost terhelik. A rendőrséget is meg lehet keresni, amennyiben a vad közegészségügyi, közlekedési, illetve közbiztonsági veszélyt jelent.
Vaddisznó
Májusban a Gellért fürdő közelében tévedt be egy vaddisznó az egyik társasház kertjébe. – Ötven-hatvan kilós, eléggé soványnak tűnő kamasz állat volt – számolt be róla Balázs Bulcsú, aki a rendőröket riasztotta, miután lefotózta a vaddisznót. A kiérkező rendőrök veszélyesállat-befogót hívtak. Ő kábítólövedékkel próbálkozott, de az kétszer is lepattant a megriadt vaddisznóról, amely gyorsan kereket oldott.
Még több hírért kattintson Facebook oldalunkra!