Ez nem vicc, a NASA olyan emberek jelentkezését várja, akik vállalják, hogy 7 napig fekszenek, kissé felpolcolt lábakkal, így tanulmányozhatják a hosszabb űrutazások hatását az emberi szervezetre. Tévézni, internetezni és látogatókat fogadni is szabad, csak felkelni nem.
A kutatás, amelyhez önkénteseket keresnek, az úgynevezett mikrogravitáció hatásait vizsgálja az emberi szervezetre, vagyis azt próbálják modellezni, hogy egy hosszabb űrutazás mennyire megterhelő.
A jelentkezőket a NASA houstoni központjában először egy kéthetes általános vizsgálatnak vetik alá, majd jöhet a 70 napos kísérlet, írja a Daily Mail.
Ennek során a résztvevők egy speciálisan felszerelt szoba ágyain töltik az idejüket: tévéznek, olvasnak, interneteznek, játszanak, vagy a hozzájuk érkező látogatókkal csevegnek. Rendszeresen kapnak enni, természetesen pont annyi kalóriát visznek be a szervezetükbe, hogy súlyuk ne változzon.
Fekve zuhanyoznak, és csak akkor hagyhatják el fekvő pozíciójukat, amikor a kutatók vizsgálatokat végeznek rajtuk.
Ám a több mint két hónapos kényszerpihenést nem kérik ingyen, azok, akik felvételt nyernek a programba, 5000 dolláros vagys 1.1 millió forintos havi fizetést kapnak.
A 70 nap elteltével egy újabb kéthetes, rehabilitációs periódus következik, melynek során visszaszoktatják a résztvevők szervezetét a fizikailag aktív élethez.