Váratlanul házi őrizetbe helyezte a bíróság a 14 hónapja előzetesben lévő főrendőröket, akiket az ügyészség szervezett bűnözői körökkel való összejátszással gyanúsít. Nyomkövető ellenőrzi őket.
Házi őrizetbe került három egykori vezető beosztású rendőr, valamint egy nyomozó, akik a gyanú szerint a tavaly nyáron nyilvánosságra került rendőrségi vesztegetési botrányban érintettek – közölte tegnap Nagy Andrea, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője. A Fővárosi Ítélőtábla csütörtökön másodfokon megváltoztatta a Fővárosi Törvényszék elsőfokú ítéletét, amely meghosszabbította az előzetes letartóztatást.
A táblabíróság mind a négy rendőr esetében házi őrizetet rendelt el, hármuknak nyomkövető karperecet kell viselniük. – Az ítélőtábla megállapította: fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye, de úgy ítélte meg, hogy a karperec alkalmazásával nincs szükség a legszigorúbb kényszerintézkedés fenntartására – ismertette Nagy Andrea.
Gulyás Imrét, a Nemzeti Nyomozó Iroda szervezett bűnözés elleni főosztályának volt vezetőjét, valamint Hopka Lajost, a Nemzeti Nyomozó Iroda szervezett bűnözés elleni főosztálya speciális bűncselekmények elleni osztályának volt vezetőjét is dr. Zsurkán Béla ügyvéd képviseli. A jogász lapunknak elmondta: már 12 hónapja beadták kérvényüket a házi őrizet elrendelésére, csütörtökön védenceit is meglepetésként érte, hogy végre a bíróság helyt adott beadványuknak.
– Álláspontom szerint az intézkedés egy halvány elismerése annak, hogy gyengül a gyanú védenceimmel szemben – vélekedett az ügyvéd. – Hopka Lajos súlyos cukorbetegségtől szenved, az elmúlt 14 hónapban sokat fogyott. Gulyás Imrét főképp lelkileg viselte meg az elmúlt időszak, hiszen a kisfia szívbeteg, műtétre is szükség volt, ő azonban nem lehetett családjával a nehéz pillanatokban.
Ráadásul Gulyás Imre végig egyedül volt az előzetes letartóztatás idején, gyakorlatilag csak a fallal beszélhetett. A házi őrizetben nem hagyhatja el az otthonát, nem léphet az utcára, de lakhelyén fogadhat barátokat, ismerősöket – tette hozzá Zsurkán Béla.
A BRFK Közrendvédelmi Osztályának volt vezetője, Kalmár Tamás és a BRFK egykori nyomozója, K. Attila is hazamehetett.