Méghogy okostelefon! Annyi bugyuta alkalmazás készül rá, hogy inkább ostobának kéne hívni. Már ha komolyan vennénk a poénokat.
Az iBeer, vagyis a mobilsör megadja a szomjoltás illúzióját: pohárrá változtatja az okostelefon kijelzőjét, s ha úgy csinálunk, mintha innánk belőle, szépen fogy a sör. Igaz, csak virtuálisan. Hogy ez még rosszabb, mint az alkoholmentes? Valóban.
A szellemek köztünk élnek – ezt bizonyítja a Ghost Radar, azaz szellemradar nevű alkalmazás. Ingyenes változatát egymilliónál is többen töltötték le. A paranormális jelenségek felelőseit leleplező programocska készítői feltüntetik: az „érzékelések” mögött nincs tudományos háttér.
Emberiről macskanyelvre fordít a Human-To-Cat Translator. Ehhez a készítők több mint huszonöt macskától közel kétszáz hangmintát gyűjtöttek be. A programozott alapparancsok mellett a magyarul megfogalmazott közlendőnket is azonnal nyávogásra fordítja.
Az iPhone-ra kifejlesztett, kétdolláros dinnyemérő lényege, hogy a gyümölcshöz tartjuk a mobilt, megkocogtatjuk vele, a rendszer pedig elemzi a hangot és megállapítja, hogy érett-e. Vicces, de több visszajelzés alapján működik.
A Spin The Bottle, pörgesd az üveget! a padlóra fektetett palack képét kínálja, amit a képernyőn elhúzott ujjunkkal hozhatunk mozgásba. Szédületes.
A sol nevű alkalmazás Mars-expedícióra hangol: nem csak aktuális tartózkodási helyünkről kínál időjárási adatokat, de azzal egy időben a vörös bolygóról is. Hiánypótló.
Van, amikor hasznos
A soundhound nevű alkalmazás felismeri, hogy mi szól a rádióban, s nem csak az előadót és a dal címét nevezi meg, de dalszöveget és -vásárlást is felajánl.
Az endomondóval bátran kocoghatunk: műholdas helymeghatározással nem csak az útvonalat rögzíti, de a megtett távot, a sebességet és az elégetett kalóriát is, sőt megbecsüli a szükséges folyadékpótlás mennyiségét.
Kisbabás szülőknek ideális a babymonitor nevű alkalmazás. Ez érzékeli és jelzi, ha a baba felébredt és sír, ezenkívül altatási tippeket ad, illetve segít naplót vezetni a kicsi alvási szokásairól.