Már készenlétbe helyezték Kim Dzsong Un atombombáit. Az észak-koreai diktátor a fejébe vette, hogy atommal szórja meg az Egyesült Államokat. Jelenleg azonban maximum Alaszka partjait karcolhatná meg rakétáival. Budapest biztonságban van.
Egyre nagyobb az esély, hogy forróvá válik az észak-koreai mini hidegháború. A kommunista ország szócsatát vív ellenfeleivel, amit már az Egyesült Államok sem néz tétlenül. A napokban a térségbe vezényelték több hajójukat, illetve atombomba-szállító repülőiket. Guam szigetére pedig rakétaelhárító rendszert telepítenek.
Magyarországnak egyébként egy esetleges atomháborútól sem kellene tartania. Észak-Korea ugyanis nem tudna ellőni Európáig. Budapest 7972 kilométerre fekszik Phenjantól, így még a legnagyobb rakétájuk sem jutna el idáig.
A legközelebbi nagyváros, amelyet elérhet, Moszkva, ahonnan még egy nukleáris felhő sem valószínű, hogy elérné a Kárpát-medencét. Kim azonban nem is minket, hanem Amerikát fenyegeti atommal. A kilövésre már engedélyt adott a vezetés a hadseregnek. Szerda éjjel a keleti határon készenlétbe is helyeztek egy atomtöltettel ellátott rakétát.
Célpontjaik között szerepel Washington, New York, Los Angeles (Hollywood), Hawaii és Austin lebombázása is. Az amerikaiak annak ellenére komolyan veszik Kim Dzsong Un fenyegetőzését, hogy tudják: esély sincs arra, hogy eltalálják az USA-t.
A legfejlettebb északi rakéta ugyanis a Taepodong–2, ami már tekintélyes, 6000 kilométeres távolságra is képes eljuttatni robbanófejét, azonban még így is kevés, hogy valós fenyegetést jelentsen az államokra. Legfeljebb Alaszkát bombázhatná le vele Kim, aki még egyik kedvenc célpontját, Hawaiit sem tudná eltalálni. Annál nagyobb a valószínűsége, hogy Japánt és Dél-Koreát bombázza le Kim.
A dél-koreai katonáknak már parancsba adták, hogy bármilyen támadásra reagálhatnak.
Óriásrakéta kevés sikerrel
A Taepodong–2 jelenleg Észak-Korea legmodernebb ballisztikus rakétája, amely képes atomtöltetet szállítani. A 36 méter magas rakéta összesen 80 tonna és akár 6 ezer kilométerre is elszállhat.
Fejlesztése 1987-ben kezdődött, 2006-ra készültek el a prototípusok, az első tesztek azonban kudarcba fulladtak: a kilövés után 35 másodperccel megsemmisült a rakéta. Persze Phenjan hatalmas diadalként könyvelte el az esetet. Azóta teljes titok övezi a projektet, nyugati hírszerzők szerint ma már van működőképes Taepodong rakétája a rezsimnek.