Nem hatotta meg a tüntető diákokat a kormány szerdai döntése, továbbra is úgy látják, a fejük felett döntenek az oktatási rendszerről, és hiába a játék a keretszámokkal, nem dőlnek be többé Orbánék naponta változó ígéreteinek – számolt be a Népszabadság. A Széchenyi téren gyűltek össze a középiskolások és a Margit híd felé mentek, majd a Lánchídra. Itt már a rendőrök is akcióba léptek és igazoltattak.
A "Télirózsás diákforradalom" néven meghirdetett újabb diáktüntetést a Magyar Tudományos Akadémia elé, a Széchenyi térre szervezték, ahol ezúttal középiskolások mondták ki mindazt, amit az egy hete tartó tüntetés-sorozaton egyetemi hallgatók, oktatók, orvosok és művészek sora hajtogat - több-kevesebb sikerrel: elegük van a kormányzati kapkodásból, az ígérgetésekből, de legfőképpen abból, hogy a felvételik előtt pár hónappal még mindig nem tudják, hol tanulhatnak tovább és miből.
A párezer fős demonstrációra sokan rózsákkal, kitűzőkkel, transzparensekkel jöttek, "Magasan trónoltok, de onnan lehet nagyot zuhanni"; "Fiatalok vagyunk, nem hülyék!"; "Fel is csút, le is csút", hogy csak néhányat idézzünk. A rigmusok is változatlanok (Nem hagyjuk!, Együtt vagyunk!, Hoffmann Rózsa, gyere ki a hóra!), ahogy a követeléseik mellett is kitartanak. Azaz: átfogó oktatási reform, keretszámok visszaállítása, egyetemi autonómia, hátrányos helyzetűek támogatása.
A többezer fősre duzzadt tömeg a Margit híd pesti hídfőjéhez vonult át a Széchenyi térről. A menet immár a Nyugati tértől egészen a Jászai Mari térig tart, a tüntetők elfoglalták a Nagykörút egyik sávját. Sok autós dudálva bíztatja a tiltakozókat.
A diákok a hídról rózsákat dobáltak a Dunába, miközben a legújabb szlogen az lett, hogy "Zuhanj, Rózsa!" A menet a híd közepén visszafordult Pest felé. Mindeközben a 4-6 villamos leállt.
A Margit hídról kétfelé induló csapat a Lánchíd közepén újra találkozott. Nagyon sok a rendőr, a hidat lezárták. A néhány száz fős kemény mag közfelkiáltással megszavazta: nem tágítanak, amíg nem jön ki valaki tárgyalni velük.
Ez azonban nem tartott sokáig: a rendőrök elkezdték kiszorítani a hídról a tüntetőket, akik végül rövid tanácstalanság után maguk indultak el Pest felé.
Mindeközben egy rendőrautóba betuszkolták az egyik moderátort, akinél hangosbeszélő van. A tüntetők rövid időre körbeülték a rendőrautót, amely így nem tudott elindulni, miközben azt skandálta a tömeg: "Engedd ki!" Ezután a rendőrök elkezdték kiüríteni a területet, a tiltakozók felálltak.
Egyre több tüntetőt igazoltatnak és állítanak elő, a rendőrök megtisztították a híd pesti hídfőjét, hogy el tudjon indulni a rendőrautó. Ebben az egyik moderátort viszik a Gyorskocsi utcába gyülekezési jog megsértése miatt, igaz, előtte semmiféle hivatalos rendőri felszólítás nem volt. Mindeközben a hídon maradt tüntetőket is szorítják le a pesti oldalra.
A fővárosban demonstráló diákok elhagyták a Lánchidat, és elindultak a Szalay utcába, az V. kerületi rendőrkapitánysághoz, ahová, információik szerint, előállított társukat vitték.
Egyetemet foglalnak a hallgatók Szegeden
A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara épületének elfoglalásáról döntöttek a városban rendezett diáktüntetés résztvevői.
A demonstráción résztvevő mintegy kétezer hallgató a kormány felsőoktatással kapcsolatos intézkedései ellen tiltakozott a kormányhivatal épülete előtt, a Rákóczi téren. A megmozduláson számos oktató is részt vett, köztük a tudományegyetem rektora, Szabó Gábor akadémikus és több kar vezetője. A demonstráció végén a szervezők úgy döntöttek, hogy elfoglalják az SZTE Bölcsészettudományi Karának épületét.
A résztvevők a belvároson keresztül indultak az intézmény felé. Az úttesten haladó diákok egyebek mellett azt skandálják: "Az egyetem a miénk!", "Szabad felsőoktatást!", "Nem hagyjuk!". A menetben, amelynek elején egy "Hallgatói mozgalom 1956-2012" feliratú molinót visznek, több oktató vonul a diákokkal.