Ellopott, majd megtalált műkincsekből rendeztek ingyenes tárlatot a Szépművészeti Múzeumban. A több mint száz tétel összértéke mintegy 300 millió forint.
Olyan ellopott műkincseket mutat be vasárnapig a Szépművészeti Múzeum, melyek a sikeres nyomozás eredményeként kerültek vissza az eredeti tulajdonosokhoz. A bemutatott műtárgyak között értékes festmények, a hun korszakból való ékszerek, antik szobrok is vannak. Mindet 2006 óta találták meg a hatóságok. Vukán Béla alezredes, a Nemzeti Nyomozó Iroda műkincsvédelmi alosztályának munkatársa ma este hét órától mesél a sikeres felderítésekről. A rendőrtiszt a Borsnak előre elmondott pár sztorit.
Betörtek a horpácsi Mikszáth-emlékházba
2006 őszén betörtek a riasztóval védett Mikszáth-emlékházba Horpácson. A tettesek többek közt elvittek három festményt, így Szinyei Merse Pál Virágzó almafák című 12 milliót érő művét. A betörôk fôvárosi Mester utcánál fönnakadtak autójukkal a zárt pályás villamossíneken.
12 millió Ft
Búvárok keresték
Egy Nógrád megyei illegális régészeti feltáráson került elő egy hét darabból álló hun kori aranylelet. Az elkövetőt – aki megszerezte a nagyjából 50 millió forintot érő aranyat – elkapták a rendőrök, ám elfogásakor Budapesten a Dunába dobta az ékkövekkel díszített nyakéket. A Készenléti Rendőrség búvárjai három havi munka után találták meg a különleges ékszert.
50 millió Ft
Árverésre vitték a lopott Kádár Béla-festményt
2002. január 15-én loptak el a bajai Türr István Múzeumból egy Kádár Béla-festményt. Az Akt házakkal című védett alkotást egy katalógusban 3 millió forintra árazták. Az alkotás 2006-ban szerepelt egy árverésen, akkor nem kelt el. Végül a rendőrök 2008-ban csaptak le rá.
3 millió Ft
Ellopták Szent László írását
2006-ban a Pannonhalmi Főapátságból több értékes irat tűnt el. A rendőrök sorra hallgatták meg azokat, akiknek bejárásuk volt az irattárba. Végül elkapták az elkövetőt, aki egy fénymásoló-szerelô volt. A férfi megmutatta azt az árokpartot, ahová nejlonba csomagolva, majd kartondobozba téve elrejtette azt az oklevelet is, amelyet Szent László állított ki 1090 körül. Ez a magyar írásbeliség egyik első emléke. A rajta lévő úgynevezett befüggesztett pecsétből világszerte csak öt maradt fenn. Az oklevél mintegy 100 millió forintot ér.