Aktuális

Madonna legújabb húzása kiverte a biztosítékot

Bors

Létrehozva: 2012.10.15.

Mint arról a világsajtó beszámolt; főbe lőttek a tálibok egy 14 éves kislányt, aki több éve küzd azért, hogy a lányok tanulhassanak Pakisztánban. Madonnát – állítólag – megérintette Malala esete, de ezt igen bizarr módon fejezte ki az énekesnő.

A múlt keddi események borzolták a kedélyeket; Malala Yousafzait tálib merénylők lőtték meg, amikor hazafelé tartott az iskolából. A fején és a nyakán érte találat és kérdéses volt, hogy túléli-e a merényletet a 14 éves pakisztáni kislány. Sikeresen műtéten esett át és a legfrissebb hírek szerint Nagy-Britanniába szállítják rehabilitációra – számolt be a BBC.

Malala esete Madonna érdeklődését is felkeltette, de igen kontravert módon állt ki a kislány mellett. Mondhatni, csak olaj volt a tűzre, hogy a Los Angeles-i koncertjén sztriptízt rendezett.

 

 

- Elsírtam magam, amikor meghallottam a történetét, rendkívül megrázott – mondta koncertjén az énekesnő a rajongóinak, majd támogatása jeléül a „Human Nature” című dalt kezdte énekelni. – Ez a dal Malalának szól – tette hozzá a popkirálynő, s közben vetkőzni kezdett a színpadon, majd a mikor megfordult, a hátán a pakisztáni kislány neve állt.

A közösségi oldalak látogatói nem vették Madonna lapját, sőt. Kemény vádakkal illették az énekesnőt, mondván, csak kihasználja Malalát, hogy felhívja magára a figyelmet.

Ki az a Malala Yousafzai és miért támadták meg?

1997-ben született. Apja Ziauddin Yousafzai, pakisztáni költő és iskolaigazgató. Az orvosnak készülő tinit apja biztatta arra, hogy politikával foglalkozzon, ezért még azt is megengedte neki, hogy miután bátyjai már ágyban voltak, ő a felnőttekkel beszélgethessen.

Azt nem tudni, a BBC kereste-e meg a családot vagy fordítva, mindenestre 2009-ben blogolt a hírtelevízió internetes oldalán arról, hogy milyen volt az élete a tálib uralom alatt. Ugyanis 2007-ben a csoport elfoglalta azt a területet, ahol lány a családjával lakott. A pakisztáni hadsereg 2009-ben tisztította meg Swat-völgyet a táliboktól, akik uralmuk alatt többek közt megtiltották azt is, hogy a lányok iskolába járjanak. Így Yousafzai kamaszként kezdett el küzdeni azért, hogy a lányok tanulhassanak Pakisztánban. Álnéven, vagyis Gul Makaiként írta a naplóját. 

A bejegyzéseit kézzel írta, majd miután a BBC-nél befejezte, a New York Times egyik riportere kereste meg a családot, hogy a lányról dokumentumfilmet készítsen. 2011-ben már nemzetközi szinten is ismertté vált, ugyanis számtalan díjjal kitüntették, gyakorlatilag ő lett a leghíresebb pakisztáni.

A lányra és két barátjára 2012. október 9-én, az iskolából hazafelé csaptak le a fegyveresek. A tálibok szinte azonnal magukra vállalták a támadást. A fegyveres csoport szóvivője azt is hozzátette, sajnálja, hogy nem sikerült elsőre kiiktatni Yousafzait, ha pedig végül túléli a merényletet, akkor újból meg fogják támadni, ugyanis holtan akarják látni...

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek