Egészséges hajról álmodunk, de a rohanó reggeleken tincseink kapják a legkevesebb figyelmet. A legtöbbször csak copfba fogjuk, pedig ez is ártalmas művelet, ha nem ismerjük a „foncsikolás” alapszabályait.
Hajviseletünk koronázza meg egész megjelenésünket, nem hiába mondogatták nagyanyáink szüntelen, hogy hajunk a fejünk ékszere. Nem mindegy tehát, milyen frizuránk van, és azt hogyan viseljük, ápoljuk.
A fényes, egészséges haj vonzza a csodáló tekinteteket, míg a fakó, töredezett hajszálak ellenérzést váltanak ki embertársainkból, és jobb esetben belőlünk is. Az ápolt, rendezett külső elsősorban nem pénz, hanem odafigyelés kérdése.
Legyen bármilyen hosszú a hajunk, annak szépsége bizony időigényes vállalkozás. Csak az növessze meg a sörényét, aki képes energiát áldozni rá!
Azonban nemcsak pakolásokkal, olajokkal, kíméletes szárítással óvhatjuk hajszálaink egészségét, hanem magával a frizura viselésével is.
A szürke hétköznapokon a legtöbb nő a leggyorsabb módon szabadul meg loboncától: nemes egyszerűséggel copfot készít. Akár gumit, akár csatot választunk, néhány apró trükköt érdemes szem előtt tartanunk, hisz akaratlanul is kárt okozhatunk.
Milyen gumit használjunk?
Manapság számtalan hajgumi létezik: textil-, műanyag-, befőttes-, fodrász-és szilikongumi. A lehetőségek tárháza végtelen, mi ezeket ajánljuk:
l Ha egy mód van rá, textil- vagy szilikongumit válasszunk, mert ezek kevésbé roncsolják a hajszálakat.
Soha ne húzzuk meg túl erősen a gumit, így elkerülhetjük a töredezettséget, az erőteljes hajhullást és a kínzó fejfájást!
Estére távolítsuk el a „szorítóeszközt”, így éjszaka tud pihenni és szellőzni a fej.
Ne használjuk más gumiját! Ezáltal kiküszöbölhetjük, hogy fertőzést kapjanak hajhagymáink.
Érdemes tisztában lenni a gumi funkcióival is, hisz megkímélhetjük magunkat az apróbb bosszankodásoktól, ha tudjuk, melyiket mikor érdemes használni. Egyszerű copfhoz kiváló a textilgumi, de ha órákig viselünk egy gyönyörű kontyot, akkor válasszuk a fodrászgumit, aminek két végén lévő kampója miatt könnyű menet közben is változtatni az erősségén.
Nagyon sérülékeny a fejbőr
A csatok választékának csak a fantázia és a pénztárca szabhat határt: banán-, fogas, hullám- és csit-csat. A sor végtelen, használatuk könnyű, kényelmes, de odafigyelést igényelnek.
Minél több foga van egy csatnak, annál több helyen karcolhatjuk fejbőrünket és roncsolhatjuk a hajtövet.
Lehetőség szerint lazán rögzítsük a csatot, hogy ne törje meg a hajszálakat!
Aki fémérzékeny, az legyen körültekintő, hisz a számára káros anyag, a fejbőrén keresztül is a szervezetébe juthat.
Tartós fejfájás esetén gondoljunk a csathasználatra is, hisz számtalan érzékeny pontot nyomhat a fejen.
Éjszakára távolítsuk el a csatokat és időközönként tisztítsuk meg őket, elkerülvén a különböző fertőzéseket.
A hajhosszabbítást viselô hölgyek nyugodtan szeghetnek szabályt. A legtöbb fodrász ugyanis azt ajánlja, hogy éjszakára fogják laza copfba a hajukat, mert így alvás közben kevésbé kócolódnak és roncsolódnak a tincsek. Azonban ők is próbáljanak természetes alapanyagú hajrögzítőt választani.