Pandának öltözve telepítik vissza a vadonba a kínai kutatók a fogságban nevelkedett, veszélyeztetett állatokat. A gondozók ezzel a módszerrel ismertetik meg védenceikkel természetes környezetüket.
A négy dobozcipelő fiatalember első ránézésre úgy néz ki, mint aki az éves pandahasonmás-versenyre öltözött be. A férfiaknak azonban felelősségteljes feladatuk van: a kínai Szecsuan tartományban található Volong Nemzeti Természetvédelmi Intézetben pandák rehabilitációját végzik. A kutatók ezúttal a huszonegy hónapos kölyköt, Tao Taót és édesanyját, Cao Caót vitték vissza a vadonban kialakított gyakorlatozóterületre, ahol természetes környezetükhöz szoktatják az emlősöket.
A 2400 négyzetméteres erdőt drótkerítés határolja, és kétszáz kamerát is telepítettek a helyszínre, amivel tökéletesen lehet dokumentálni az állatok viselkedését.
A mesterséges vadonban Tao Tao megtanulhatja, hogyan kell kijönnie más pandákkal, illetve megismerhet olyan, a természetes élőhelyükön megtalálható állatokat, mint a vaddisznó, a vörös macskamedve vagy az álcás pálmasodró. Emellett a pandák fő ellenségének számító hóleopárd modelljei is ki vannak rakva a területen, olyan élethű hasonmások, amelyek még a veszélyes ragadozók hangját is tudják utánozni.