Apró trükkök a sikerért
* Jógázzon! Ez a mozgásforma eleve a lassú és nyugodt koncentrációra épül, oldja a stresszt.
* Meditáljon! Ezzel „kiüríti” a tudatát, és bevonzza a pozitív gondolatokat. Közben jönnek a jó megoldások.
* Semlegesítse a negatív gondolatokat! Például ha attól fél, hogy lekési a buszt, gondoljon arra: „Ha nekem most időben oda kell érnem, akkor vagy később indul a busz, vagy jön egy ismerős kocsival, és elvisz.”
* Alkalmazza a "három ujj technikát"! Az Agykontrollból ismert módszer lényege az, hogy miután megfogalmazta a célját vagy kívánságát, összeérinti a hüvelyk-, a mutató és a középső ujját, majd háromszor hangosan kimondja és el is képzeli azt, amit akar.
* Írja le többször, amire vágyik, és képzelje el sokszor! A tudatalatti építő szerepét az Agykontroll, illetve több arra épülő tanítás tette népszerűvé. Azt tanítják, hogy ha sokszor elmondjuk és elképzeljük a vágyainkat, át tudjuk írni a tudatalattinkban rögzült programokat, ezáltal javítani tudunk az életünkön. - A vizualizációt a pszichológia is nagyon hasznosnak tartja - véleményezte a technikát Gazdag Enikő. - Érdemes előre elképzelni azt a szituációt, amitől félünk, vagy nagyon fontos, hogy jól sikerüljön. Helyezzük magunkat abba a szituációba, és képzeljük el, hogyan fogunk jól teljesíteni benne. Az agyunk ugyanolyan aktivitást végez, mintha tényleg végrehajtanánk azt, amire gondolunk.Teremtő ereje van a gondolatnak
Nem mindegy, mit gondolunk, mert ilyenkor öntudatlanul teremtünk, a gondolat előbb utóbb megvalósul - legalábbis az ezotériában jártasak szerint. Ennek az a magyarázata, hogy energetikai szempontból a gondolatok adott frekvenciával rezgő, saját, bár néha korlátozott tudatossággal rendelkező élő formák, rezgésüket átveszi az egész szervezet. Ha a gondolat az aggodalom, harag, bánat, félelem, kétség körül forog, akkor mint a mágnes, bevonzzuk azt. Ha viszont az élet napos oldala, a boldogság, a harmónia és az öröm foglalkoztat, akkor az fog beteljesedni. Bár a pszichológusok másként indokolják, ők is egyetértenek: a pozitív gondolkodás sokat segít. - Aki örömmel fogadja a kihívásokat és bátrabban kockáztat, az könnyebben ér el sikereket. Kudarc esetén pedig a pozitív gondolkodású ember nem omlik össze, hanem a rossz dolgokat tanulásként éli meg - fejtegette Gazdag Enikő pszichológus. - A negatív gondolatok görcsösséget, depressziót és stresszt okoznak.