Aktuális

Szégyenlistára kerül a nem fizető gyorshajtó

Létrehozva: 2008.09.16.

Aranykorát éli az adósok nyilvános megszégyenítése: az APEH feketelistái után újabb, kilométer hosszúságú névsor kerülhet fel a világhálóra. A rendészeti miniszter, Draskovics Tibor azzal fenyegetőzik, hogy minden szabálysértőt pellengérre állítanak, aki 30 ezer forintnál nagyobb összeggel tartozik az államnak. Ha ebből törvény lesz, akkor ott tartunk, hogy egy gyilkos neve, arca nem tehető közzé, egy gyorshajtóé azonban igen. ***

Zimány Linda: – Ha felkerülnék a szégyenlistára, az ciki lenne kicsit, de nem hiszem, hogy tudnék mit tenni. Azt hiszem, ha névvel és arccal közszemlére tesznek embereket, az sérti a személyiségi jogukat.

Dóra: - Magasabb pénzügyi határt kellene szabni, legalább 50-100 ezer forintot, mert kisebb botlásai mindenkinek vannak. Ennyi erővel az ország felét kitehetnék erre a szégyenlistára.

Ica: - Felháborító! Olyan érzés, mintha egy lapon említenék az adósokat a körözött top 100-as bűnözőkkel. Ország-világnak látnia kell, hogy egyszer nem tudtam befizetni egy büntetést?

Judit: - A szégyenlistát túlzásnak tartom, de úgysem törődik vele majd senki.

Robi: - Jogos a szégyenlista. Nem véletlenül kerülnének fel rá a delikvensek, hanem mert valamit elkövettek. De jogilag úgysem tudják kivitelezni.

Egy egri üzletvezető, Kovács Péter tavaly kitett egy szégyentáblát a kirakatába azok nevével, akik hétszáz forintnál nagyobb értéket loptak el a boltból. Azzal indokolta döntését, hogy a kis értéket eltulajdonító szarkákkal szemben tehetetlen a rendőrség. A szégyentáblát később el kellett távolítania, mert azt jogsértőnek találta a jegyző.
Külföldön is több példa van arra, hogy a bűnözők jogai elé helyezik a társadalom érdekét: Angliában például cilinderben követik az adósokat, és értesítik azt, akinek a szomszédjába börtönből szabadult ember költözik.
Japánban elterjedt módszer, hogy sárga táskás emberek követik azokat, akik tartoznak valakinek, így kellemetlenné teszik a mindennapjaikat. Nemrég egy magyar vállalkozás kezdett adósságbehajtásba a japán módszert követve: a cég sárga ruhás embereket küld a tartozó cégek épülete elé, és állítja: pár napon belül fizetnek.
Az európai pedofilok névsorának nyilvánosságra hozását pedig – az áldozatok védelme érdekében – egyenesen az Európai Unió igazságügy-miniszterei kezdeményezték, és azt II. Albert belga király is támogatja.











Gergály-Herczku
Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek