Bizánci mozaikok, moreszk dómok és freskókkal díszített kupolák jellemzik Szicília fővárosát és egyben legnagyobb városát, Palermót. A dél-olasz mentalitáshoz hűen zajos utcákon datolyapálmák szegélyezik a gótikus palotákat és omladozó lépcsők vezetnek aranyozott báltermekhez az újhullámos bárok között.
A modern bárok energiája keveredik az óváros történelmi hangulatával Cataniában is, amit Szicília egyik lefiatalosabb városának mondanak. Az UNESCO világörökségi listáján is szereplő belvárosában nem ritka látvány a kortárs művészettel való találkozás mondjuk egy 18. századi kolostorban. Az utcán fekete-fehér palazzók tornyosulnak a hatalmas Etna háttere előtt, amiből bármikor elindulhat a forró lávaözön.
Elegáns aranyszínű paloták, ókori római romok, antik műtárgyakkal teli múzeumok várnak Szardínia fővárosában Calgiariban. Bár Tunézia közelebb esik a városhoz, mint Róma, Cagliarit tartják a sziget legolaszabb városának, ahol a helyiek vespákon robognak a fákkal szegélyezett sugárutakon, vagy a tengerparti Marina-negyed árkádjainak forgalmas kávézóinál sziesztáznak. A várostól keletre eső Poetto strand élénk kék vizével és szórakozóhelyeivel a nyári partiélet központja.
Szardínia legfestőibb óvárosának nevezik Alghero belvárosát, ahol szinte sárgabarack színben pompáznak a homokkőből készült épületek a lemenő nap fényében. Aragónia 300 éves uralmáról a spanyol stílusú palazzók és az olasz és katalán nyelven írt utcai táblák tanúskodnak. Szűk macskaköves utcák, butikok, bárok sorakoznak a kikötő felé leejtő utcákon.
Még ha most csak álmodoznak is velünk együtt erről a szigetről, fontos megemlíteni, hogy a hét elején Szardínia sziget nyugati térségében élőknek a száraz, forró időjárás miatt komoly erdőtüzekkel kellett megküzdenie. Európa több országából is a tüzek oltására kialakított repülőgépek indultak útjukra, hogy segítsenek megfékezni a lángokat. Az erdőtüzeket azóta eloltották, jelenleg a károk felderítésén és helyreállításán dolgoznak – minderről bővebben itt írtunk.
Dél-Olaszország legnagyobb városát, Barit a legtöbb turista átugorja a közelben lévő Lecce miatt, pedig innen sem hiányzik a történelem, sem a kultúra. Az óvárosban lévő Basilica di San Nicola-ban találhatók Szent Miklós csontjai (az életéről szóló egyik legendából alakult ki Mikulás személye), a várkastély bástyáiban pedig egy első osztályú régészeti múzeumot is találunk. A nyüzsgő utcai élet mellett a gasztronómia szerelmesei kiváló tenger gyümölcsei kínálatra is számíthatnak.
Ha nem a turistáknak prezentált felszín érdekel valakit, hanem arra kíváncsi, hogy milyen olaszul élni, akkor annak Nápolyban a helye. Itt megtapasztalhatjuk milyen az, amikor kizárólag olaszul beszélnek körülöttünk, de turistaként de az is fontos szempont, hogy az árak is a helyiekre vannak szabva. A kulturális emlékek sem hiányoznak innen, az egész belváros UNESCO világörökség, van két királyi palota, három kastély, ókori romok, és a kereszténység legrégebbi freskóit is megtaláljuk itt. Régészeti múzeuma Pompeji freskóinak és mozaikjainak legnagyobb gyűjteményét rejti, a Sansevero-kápolnában pedig a késő barokk túldíszítés legextrémebb példáit láthatjuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.