Borzas gödény látogatott a tiszaalpári Nagy-tóra. A faj a 19. században még költött hazánkban, aztán eltűnt az országból vélhetően a nagy kiterjedésű vizes élőhelyek csökkenése és a vadászat miatt – olvasható a Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság Facebook-oldalán.
Azóta időnként megjelennek ott kóborló példányok, például tavaly májusban Berettyóújfalu mellett került szem elé egy. A nemzeti park kollégái múlt héten a gémtelepek felmérése közben lettek figyelmesek a ritka vendégre, amely másnap reggel el is hagyta a tavat, de egy fotót sikerült még róla készíteniük.
A Wikipedia szócikke szerint Magyarországon pelikánt csak ritkán látni, kóborló egyedei legtöbbször májustól júliusig alkalmi vendégként bukkannak fel a nagyobb folyók mentén. A 19. század közepén azonban a pelikánok még a Balatonon is költöttek. Európában rövidtávú vonuló, a telet a Nílus deltavidékén, illetve Görögország nyugati partjainál tölti. Fokozottan védett madár, természetvédelmi értéke 500 000 forint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.