Február 9-én vasárnap 11-től 13 óráig izgalmas, vezetett sétán vehet részt. A séta Zugligetben a Lóvasúttól indul, és menetközben rengeteg érdekes történet is elhangzik.
Szertné tudni, hogy kihez kapcsolódnak Zugliget, Kútvölgy, Virányos és a Tündér-szikla költői elnevezései? Hogy festett az első fővárosi omnibusz, mely hétvégenként tömve szállította a szabadba vágyókat a zugligeti fák hűs árnyékához? Hogyan működött a lóvasút? Milyen tragédia kapcsolódik a hegyvidéki villamosközlekedéshez? Hogy múlt el az alpesi fürdőket idéző, csipkézett pavilon, a Lóvasút dicsősége? És kiknek köszönhető, hogy ma újra egykori fényét tükrözi?
Miért vált Zugliget a reformkor legsikkesebb szórakozó-, és kirándulóövezetévé? Mi okozta Vörösmarty-t is megihlető kedveltségét a finom hölgytársaság és előkelő, művelt urak között? Mely mulatóktól voltak hangosak a boldog békeidők csillagos hegyvidéki éjszakái? Hogyan fűződik össze Zugliget története Laszlovszky Józseffel, a 18. századi Buda egyik leggazdagabb polgárával?
Mi köze Görgey Artúrnak és a szabadságharcnak az egykori zugligeti majorhoz? Kik azok az Angolkisasszonyok? Mit keres a berlini fal egy darabja a Szarvas Gábor úton? Mi köze van a virányosi tisztviselőtelepnek Hampsteadhez és az angol kertvárosokhoz? Mi köti össze a világhírű skót építészt, Charles Rennie Mackinthost a felvidéki Jakab Árpáddal?
A sok meseszép látnivaló mellett ezekre, és még több kérdésre is választ kaphat a sétát vezető Horváth Ágnes, művészettörténésztől. A séta időtartama: kb. 120 perc, végig sík terepen. A találkozó helyszíne: Lóvasút, 1121 Budapest, Zugligeti út 64., a vége pedig a Virányosi Közösségi Háznál lesz. Részvételi díj: 3500 Ft/fő. További információkat a szervező, Pestbudai Séták weboldalán találhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.