Mesterséges csillaghullást idéznek elő a japánok

meteor
PUBLIKÁLÁS: 2018. december 14. 12:37
A világ első mesterséges meteorzáporát idézi elő a tokiói székhelyű ALE Co. - írja az MTI.

A japán űrvállalat január 17-én indít útnak egy 60 centiméter széles, 80 centiméter magas és csaknem 65 kilogrammos műholdat a délnyugat-japán Kagosima prefektúrabeli Ucsinoura Űrközpontból.

Egy-egy hullócsillagra is rácsodálkozunk, hát még, ha majd 400 húz végig az égen egyszerre! Forrás: Hans/Pixabay

A műholdon 400 darab egy centiméter átmérőjű fémgolyó lesz, melyeket a tervek szerint 400 kilométeres magasságban fog kienged az űrbe, miközben három szenzor gondoskodik majd arról, hogy mind a megfelelő irányba hulljanak. Mivel a kis golyók elégnek a légkörben, ez olyan hatást kelt majd, mintha meteorzápor hullana.

A ál-csillaghullás célja elsősorban tudományos, a kísérlettel a meteorok és a meteoritokat is szeretnék vizsgálni, de emellett látványnak sem lesz utolsó, ahogy a sok száz fénypötty végigszáguld az égen.

A vállalat bejelentése szerint a műhold két évig marad az űrben, a mesterséges meteorit esőre pedig 2020 tavaszán kerül sor. A különleges égi eseményt Hirosima prefektúra part menti régiójában, a Szeto-beltenger mentén, egy 200 kilométeres körzetben lehet majd végigámuldozni.

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.