Sport

Forma–1 Eifel Nagydíj – Lewis Hamilton beérte Michael Schumachert

K. D.

Létrehozva: 2020.10.11.

Pályafutása 91. futamgyőzelmét aratta Lewis Hamilton az Eifel Nagydíjon, ezzel pedig beérte a legendás Michael Schumachert. A hétszeres világbajnok német pilóta fia, Mick apja egyik sisakját ajándékozta a brit pilótának.

Forrás: AFP

Hiába verte vissza csapattársa támadásait agresszív vezetéssel az első kanyarokban az élről induló Valtteri Bottas, ez a futam nem róla, hanem Lewis Hamiltonról szólt. A futam elején megjött az eső is, amitől persze kezdődtek a bonyodalmak. Az élen haladó finn a célegyenes végén elfékezte magát, így a hatszoros világbajnok csapattársa könnyedén megelőzte. A hiba annyira elkoptatta a gumikat, hogy Bottasnak be is kellett mennie a bokszba kereket cserélni. Kisvártatva azonban végleg elszáll a trónkövetelő mercis: elment az erő a motorjából, ezért kénytelen volt feladni a versenyt.

Hamilton nyugodtan kocsikázhatott az élen, mert a mögötte haladó Max Verstappen nem jelentett rá veszélyt. A brit körről-körre közelebb került ahhoz, hogy beállítsa a legendás Michael Schumacher 91-es futamgyőzelmi csúcsát. Habár Lando Norris füstölő autója miatt a leintés előtt nem sokkal bejött a biztonsági autó, Hamilton az újraindításnál is résen volt, így megőrizte az első helyét. Mögötte Vertappen és a Renault versenyzője, Daniel Ricciardo haladt át a célvonalon. Az ausztrál a 2018-as monacói győzelme után állhatott fel ismét a dobogóra. A harmadik helye azt is jelenti, hogy csapatfőnöke, Cyril Abiteboul tetoválótű alá fekszik. A vezető megígérte, ha a pilóta idén pezsgőzik a pódiumon, akkor varrat magára egy motívumot.

A győztes Hamiltont aztán Michael Schumacher fia, Mick apja egyik bukósisakjával ajándékozta meg a csúcsbeállítás  elismeréseként.