Sport

Klasszisoknak is vonzó az NB1

Sahin Tóth Róbert

Létrehozva: 2013.02.23.

Ha nem is világsztárok, de az európai porondon is jegyzett focisták választották a magyar bajnokságot a téli igazolási időszakban. Nézzük, kik lehetnek a jövő hét végén folytatódó NB I új csillagai!

Davide Lanzafame

Noha a fiatalember kispesti bemutatkozását erősen beárnyékolta egy korábbi olaszországi bundaügy, ahhoz kétség sem férhet, hogy Lanzafame jóval többet tud a magyar bajnoki átlagnál. A 63 Serie A-s mérkőzésen játszó, korábban a Juventus, a Bari, a Palermo, a Parma, a Brescia és a Catania mezét is viselő támadó már többször megcsillantotta ragyogó képességeit, s a Honvédnál amondók, kifejezetten az a típusú focista, akiért meccsjegyet vesz a szurkoló.

Miután az összeállításunk a képességekről szól, e helyütt ne firtassuk, hogy morálisan támadható-e olyan futballistát alkalmazni, aki ellen fogadási csalással kapcsolatos eljárás folyik a hazájában…

Leonardo Santiago

A brazil Leonardo Vitor Santiagóra egy holland rendező filmjén keresztül figyelt fel a Feyenoord. A támadó 12 évesen került Rotterdamba, ahol 2002-ben UEFA-kupa-győzelmet ünnepelhetett. Később játszott a Bredában és az Ajaxban, ám magasabb szintre lépnie nem sikerült, ebben közrejátszhatott a 2007-es keresztszalag-szakadása is. Ricardo Moniz, a Fradi holland edzője Salzburgból ismeri, Leonardo (képünkön Orosz Pál FTC-fônökkel) az osztrákoknál már megfordult a keze alatt.

Tarmo Kink

Az észt válogatottban 69-szer pályára lépő Kink (nagy képünkön jobbra) annyiban kakukktojás, hogy megfordult már hazánkban, 2009 elejétől másfél idényt húzott le az ETO-ban. A győriek harminc év után szeretnének ismét aranyérmes futballcsapatot ünnepelni, ezért a hatpontos előnyük ellenére tovább erősítették a keretet. A tallinni születésű csatár mellett korábbi szlovák válogatott védőt (Marián Had) igazoltak, 13 forduló múlva kiderül, aranyat ér-e az ötletük.

Juhász Roland

Esztendőkön át ünnepelt sztár volt Brüsszelben, majd fél éve kikerült az Anderlecht keretéből, így megváltás számára, hogy kölcsönben Székesfehérváron szerepelhet. Idehaza aligha akad olyan klub, amely ne látta volna szívesen, Juhász végül a Vidit választotta, bevallottan a Torghelle Sándorral való jó barátsága miatt. Bár az új tréner, José Gomes is lelkesen fogadta a 76-szoros magyar válogatottat, kérdés, hogy illeszti be a megbonthatatlannak tetsző Marco Caneira, Paulo Vinícius hátvéd kettősbe.

Arturo Álvarez

Arturo Álvarezt az amerikai labdarúgás egyik legnagyobb tehetségének tartották (tagja volt a Team USA valamennyi korosztályos ­váloga­tottjának), felnőttként mégis a salvadori nemzeti csapatban szerepel. A houstoni születésű támadó 18 évesen bemutatkozott az amerikai profi labdarúgó-bajnokságban (San José), majd megfordult az FC Dallasban és a Real Salt Lake-ben is. A Videotonhoz egy portugál kitérő (Pacos Ferreira) után futott be.

Mindenki jól jár, ha megnő a bevétel

Kíváncsiak voltunk, Dénes Ferenc sportközgazdász miként ítéli meg a magyar élklubok igazolási politikáját. Van ok az örömre, javul a honi színvonal? Érdemes egyáltalán a minőséghez nyúlni?

– Akkor lesz kifizetődő és fenntartható ez a törekvés, ha az új labdarúgók az általuk nyújtott szolgáltatással megnövelik a klubok bevételeit – magyarázta a szakember. – Az érkezőknek tehát az a feladatuk, hogy nézőket vonzzanak a stadionokba, és a csapat teljesítménye felkeltse az üzleti szféra valós érdeklődését. A beruházás tudniillik csak így lehet kifizetődő. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek