A Toka tábornok, Ruszin-Szendi Romulusz nem csak a külsejére költötte el szívesen az adófizetők pénzét. Sőt. A Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) vizsgálata egészen brutális, arcpirító közpénzherdálást tárt fel. Az ingatlant 235 millió forintért vásárolták meg az akkori vezérkari főnöknek, a kért felújítások és az illeték kifizetése után már csaknem 900 milliónál tartottak a költségek. Ehhez hozzájött még bruttó 132,2 millió forintos ingóságok beszerzése is, amellyel a teljes beruházás értéke már meghaladta az egymilliárd forintot - írja a Ripost.
De milyen ingóságokról is volt szó? Úgy tűnik, hogy Ruszin-Szendi és felesége, aki zsírleszívásra is elküldte a pocakos tábornokot, a szolgálati lakást fényűzésre és rongyrázásra akarták használni az első pillanattól kezdve. Olyan igényeik voltak, amelyek az ingatlan funkciójához - védett személy elhelyezése - semmi köze nem volt. Prémium, méregdrága egyedi bútorok és más berendezési eszközök lettek beszerelve, amelyet kizárólag Ruszin-Szendiék élvezhettek, hiszen nem reprezentációs célokra szolgált a villa.
Persze nehogy azt gondoljuk, hogy milliós tételekről volt csak szó, szinte minden berendezési vagy akár használati tárgyat, pl fürdőköpenyt is közpénzből fizettettek ki maguknak. Külön levelezést folytatott Ruszin-Szendi felesége a tükrökről, sminkasztalról is. Az egyik e-mailben arról érdeklődik, hogy az állótükörbe bele tudják-e a tenni a bluetooth (Vagy, ahogy írja, bloothos) funkciót. Majd hozzátenni, idézzük: "ezt a funkciót a kerek sminkasztalos tükörbe kértük, de mivel most azt törültük az új sminkasztal miatt, ezért áttennénk az álló tükörbe, amennyiben lehetséges". Ilyen "lényeges" "beruházások" tömkelegét várták tehát el Ruszin-Szendiék a villába.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.