A londoni munkaerőpiac óriási, és a város milliónyi lehetőséget kínál minden szektorban. Nagy-Britannia fővárosában találhatóak a világ legnagyobb cégei, amelyek nemcsak a kiváló minőségű termékekről és szolgáltatásokról, hanem a fantasztikus munkakörülményekről is ismertek. Sok ember számára egy valóra vált álom, ha olyan brandnél dolgozhat, mint a Google, a Facebook, a Vodafone vagy a HSBC. Ezeknek a cégeknek bizony egytől-egyig Londonban van a főhadiszállása, és több ezer alkalmazottat foglalkoztatnak. Nem szabad azonban elfelejteni, hogy bár a londoni munkaerőpiac hatalmas, a verseny is óriási benne. Egy állásra több száz vagy több ezer jelentkező pályázik. A toborzási folyamat hosszú és fárasztó lehet. Nagyon jól fel kell készülni rá, hogy fel tudd venni a versenyt a többi jelölttel. A projekt azonban megér minden fáradságot. Már most nézd meg a London repjegy alternatívákat, hogy ne akkor kelljen kapkodnod, ha állásinterjúra hívnak!
Az első és legfontosabb, hogy frissítsd a LinkedIn-profilodat, mert ez az alapja a londoni álláskeresésnek. Nincsenek olyan szavak, amelyek teljes mértékben kifejeznék a LinkedIn fontosságát a brit munkaerőpiacon. Valójában, ha itt nincs profilod, akkor nincs mit keresned Londonban, tehát a munkát is offolhatod. Lehet, hogy nincs önéletrajzod és motivációs leveled, de LinkedIn nélkül tényleg ne kezdj el munka után kutakodni. A helyek mintegy 90 százalékában ezen a platformon keresztül lehet jelentkezni, sokan egyáltalán nem is kérnek önéletrajzot. Ezért releváns, hogy a profilod jó és aktív legyen. Amellett, hogy olyan alapvető információkat adsz hozzá, mint az oktatás, tapasztalatok, készségek tematikája, kapcsolati hálózatot is létre kell hoznod. Próbáld életben tartani a profilodat, hogy történjen rajta valami. Hozzászólás más bejegyzésekhez, cikkekhez, egészítsd ki ajánlásokkal, csatlakozz a vitákhoz. Mutasd meg, hogy vannak érdeklődési köreid, és hogy izgalmas és szimpatikus ember vagy. A felület nem csupán a szakmai tapasztalatok megosztására szolgáló eszköz, azt is megmutatod, hogy milyen ember vagy. A munkáltató számára a személyiség ugyanolyan fontos, mint a tapasztalat.
A londoni toborzási folyamat meglehetősen hosszú, több hetet vagy akár hónapokat is igénybe vehet. Minden cégnek megvannak a maga szabályai, de általában a verbuválás metódusa több szakaszból áll. Az első periódus a hívás, vagyis szűrés szakasza. Ez egy debütáló beszélgetés, amelynek során a toborzó megkérdezi, mit csinálsz jelenleg, miért jelentkeztél az adott pozícióra, és mik a pénzügyi elvárásaid. Ha jó benyomást gyakorolsz rá, akkor az önéletrajzod továbbításra kerül a potenciális felettesedhez. Ezután következhet az első személyes találkozás a leendő munkaadóval. Ne felejts el alaposan felkészülni az interjúra, és tudj meg a lehető legtöbbet a cégről és a megpályázott státuszról. A beszélgetések gyakran azzal a kérdéssel kezdődnek, hogy „mit tud a cégünkről?”. Ehhez az etaphoz szükséged lesz a már korábban kinézett repjegy opcióra is, úgyhogy folyamatosan kövesd nyomon a lehetőségeidet, és légy képben az utazási alternatívákkal. A toborzás következő szakaszában felkérhetnek egy teszt megírására, majd jöhet a finis, az interjú az igazgatóval. Gratulálunk, ha idáig jutottál!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.