Az eseményen a Szlovén Idegenforgalmi Közösség (STB) képviselői együttműködési megállapodást írtak alá a Magyar Utazási Irodák Szövetségével, melynek célja, hogy a két ország turizmusát közelebb hozzák egymáshoz. Így ne csodálkozzunk, ha a közeljövőben Budapest utcáin szabadtéri reklámokon is találkozhatunk majd Szlovénia promóciójával.
2021-ben az előző évhez képest 64 százalékkal több magyar turista érkezett Szlovéniába, az idei nyári szezonban pedig további növekedésre számítanak. A koronavírus járvány alatt a belföldi és a közeli országokba irányuló turizmus felértékelődött a magyar, de a környező országok utazóinak körében is. Ezzel párhuzamosan az aktív és ökoturizmus szerepe is megnőtt, amiben Szlovénia hagyományosan erős és jó példával jár elöl. A sajtótájékoztatón három vezető szlovén desztináció – Maribor, Rogla-Pohorje és Koroska (Karintia) – turisztikai kínálatát mutatták be.
A 800 négyzetkilométernyi Pohorje hegységben és környezetében található programok télen és nyáron is megfelelő szórakozást nyújtanak az aktív kikapcsolódásra vágyó utazóknak. A régió több ezer gyalogtúrával, kerékpáros útvonalakkal és sípályákkal várja a turistákat.
Rogla télen például a magyarokhoz legközelebb eső, míg Maribor a legnagyobb síközponttal várja a magyarokat, míg nyáron tematikus gyalogtúrák, bortúrák, kerékpárparkok is elérhetők az érdeklődőknek – a legbátrabbak különleges földalatti kerékpárútvonalakon is tekerhetnek.
A gyerekekkel talán az egyik legnépszerűbb kirándulás a lombkorona-tanösvény, melyet egy kilátóval is felszereltek, így az egész család a fák lombjának szintjén is megismerkedhet Szlovénia természeti kincseivel. Azoknak, akik még messzebb tekintenének, a Noordung Center is nagyon jó programlehetőséget kínál, ahol a látogatók többet megtudhatnak az űrkutatásról, űrutazásról és az ezekhez kapcsolódó technológiákról.
Akik inkább a gasztronómiára, a különleges borokra és a kultúrára fókuszálnának, azok is számos programlehetőség közül válogathatnak. Maribor, Szlovénia második legnagyobb városa például arról híres, hogy itt található a világ egyik legrégebbi, 400 éves szőlőtőkéje, és ott érdemes körbenézni a régi borházban is.
Az eseményen részt vett a 25. hivatalos szlovén borkirálynő, Ana Protner is, aki bemutatta a résztvevőknek Szlovénia néhány csúcsminőségű borát. A borokhoz kapcsolódóan az országban szüreti fesztivált, vagy a tematikus borsétákat is szerveznek. Míg a felnőttek a híres borkútból ihatnak a városban, a gyerekeket sem felejtették el, számukra gyümölcslével készülnek.
Karintia egy különleges kihívást is bemutatott: 24 óra alatt kell eljutni az 5 legfontosabb hegycsúcsra (Olševa, Peca, Raduha, Smrekovec és Uršlja gora). Ezen kívül a Peca hegy felszíne alatt rejtőző barlangrendszerben Mezicában, ahol 500 méter mélyen kerékpározni és 700 méter mélyen kajakozni is. A másik legkedveltebb kikapcsolódási lehetőség a vadvízi evezés a Dráva folyón.
Kár lenne kihagyni a fürdőzést a Radlje ob Dravi víziparkban, Szlovénia természetes medencéjében, ahol a tiszta vizet nem vegyszerek, hanem mikroorganizmusok tartják fenn. Aki pedig nyugodt, vízközeli élményre vágyik, annak számos horgászati lehetőséget is biztosít a régió. Annyi biztos, hogy unatkozni senki nem fog.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.