A kőkorszakból származó, 30 ezer évvel ezelőtt készített barlangrajzokra bukkantak az Isztria-félszigeten, a Romuald barlangban. Az ősi alkotáson bölény, zerge és emberi alakok is megfigyelhetők. A felfedezés helyszíne, a Romuald-barlang, Rovinjtól nem messze, északi irányban a Lim-csatorna bejáratánál található. A barlang egy történelmi legendáról híres, miszerint itt élt remete életet Szent Romuald a Benedek-rendi szerzetes, akinek a nevéhez számos csodatétel fűződik.
A barlang 100 méter hosszú, és a hiedelmek szerint a neandervölgyi emberek életéből fennmaradt maradványokat rejtegeti, ezért számos régész keresi fel, hogy értékes leletre bukkanjon - így kerültek elő a most feltárt, több tíz ezer éves barlangrajzok is.
Az első barlangrajzokat 2010-ben fedezték fel Horvátországban, ekkor piros festékkel felfestett ábrákra bukkantak. A rajzok női alakot tükröző szimbólumokat, állatformákat és férfi alakokat ábrázoltak. Az ásatások során 17 ezer éves szerszámok is előkerültek - adta hírül a szerb Turistički Svet magazin.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.