A turisták egyre több szelfit készítenek Amazónia jellegzetes állataival, az utazásszervezők pedig mindent meg is tesznek, hogy ebből jól jöjjenek ki, és különösen kegyetlenül bánnak a vadállatokkal - írja az MTI a World Animal Protection állatvédő szervezet legfrissebb, világméretű felmérése nyomán.
A szervezet adatai szerint 2014 óta 292 százalékkal emelkedett a vadállatos szelfik száma az Istagramon az egész világon. Ezek 40 százalékán az ember "helytelenül viselkedik az állattal" - írják, ami azt jelenti hogy foglyul ejtik, és gyakran meg is verik ezeket az ártatlan élőlényeket a turisták kedvéért az üzletágban dolgozók.
A színfalak mögötti állapotokról festett kép több, mint elkeserítő. "Kicsi korukban elszakítják őket az anyjuktól és titokban mocskos, zsúfolt ketrecekben tartják. Gyakran addig verik a foglyul ejtett vadakat, amíg nem engedelmeskednek... Rendszeresen csalétekkel etetik őket, ami hosszú távon károsan befolyásolja a viselkedésüket és az életmódjukat" - írja a szervezet.
A jelenség pedig egyre elterjedtebb sajnos. Csak a brazíliai Manaus városában például tizennyolc utazásszervező cég közölte, hogy ajánlataik 94 százalékában szerepel az állatokkal történő fényképezkedés, mint attrakció. Az erőszakos szelfik leggyakoribb szereplői az amazonasi folyamidelfin, a háromujjú lajhár, a kajmánfélék, az anakonda és a mókusmajom.
"Jó okunk van azt hinni, hogy a szelfi céljára használt háromujjú lajhárok fél évnél tovább nem élik túl ezt a bánásmódot" - áll a jelentésben.
Roberto Cabral, az Ibama brazil környezetvédelmi intézet koordinátora az AFP-nek adott interjújában emlékeztetett arra, hogy szelfi céljára állatokat fogva tartani tilos. Bár az illegális állatkereskedelem még ennél is nagyobb probléma a térségben, a szakember arra kérte a turistákat, hogy ne szelfizzenek fogva tartott állatokkal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.