A jegybank közlése szerint 1968 óta rendszeresen adnak ki emlékérméket fontos magyar történelmi, tudományos és kulturális eseményekhez, évfordulókhoz kapcsolódva. Az idei kibocsátási program kiemelkedő darabjai közé tartoznak a limitált, kétszer négyezres példányszámban megjelenő HUNOR-emlékérmék.
Június 25-én indult az Axiom-4 küldetés, amely Magyarország 2021-ben elfogadott űrstratégiája eredményeként valósulhatott meg. Ez egy űrprogram létrehozását, azon belül pedig egy nemzeti kutatóűrhajós világűrbe küldését tűzte ki célul.
Az MNB már 1980-ban is kiadott egy emlékérmét Farkas Bertalan űrutazása alkalmából, most pedig 45 év után ismét a magyar űrhajózás előtt tiszteleg a HUNOR-program emlékérméjével.
Hangsúlyozták, hogy a HUNOR-emlékérmék elsődleges szerepe az ismeretterjesztés, a mindennapi fizetési forgalomban való használatuk kerülendő, a rajtuk szereplő névérték ezen érmék gyűjtői értékének megőrzését szolgálja - írja az MTI.
Az ezüst- és a színesfémváltozat eltérő értékjelzéssel, de azonos érmeképpel jelenik meg: az érmék előoldala a Föld és a világűr találkozását, illetve a Hunor által űzött Csodaszarvast a hagyománynak megfelelően, csillagképként jeleníti meg, utalva a HUNOR-program hivatalos jelvényének szimbolikájára is. A hátoldal a küldetés két magyar kutatóűrhajósát, Kapu Tibort és Cserényi Gyulát ábrázolja félprofilból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.