Hetvenegy éves korában meghalt Kirstie Alley, a Nicsak, ki beszél! filmek főszereplője. A színésznő halálhírét gyermekei osztották meg, kiemelve, hogy
anyjuknál a közelmúltban diagnosztizáltak rákos megbetegedést.
– Hálásak vagyunk a Moffitt Cancer Center hihetetlen orvosokból és nővérekből álló csapatának az ellátásért. Édesanyánk életkedve és szenvedélye, örökkévaló alkotási öröme páratlan volt, és arra késztetett bennünket, hogy a lehető legteljesebb életet úgy éljük, ahogy ő tette – írták a színésznő gyermekei.
Kirstie Alley volt férje, Parker Stevenson színész az alábbiakkal búcsúzott:
Nagyon hálás vagyok az együtt töltött évekért, valamint a két hihetetlenül gyönyörű gyermekért és unokáinkért. Hiányozni fogsz.
A színésznő barátja és a Nicsak, ki beszél! című filmek sztárja, John Travolta szintén megható szavakkal fejezte ki tiszteletét.
Kirstie volt az egyik legkülönlegesebb kapcsolatom. Szeretlek, Kirstie. Tudom, hogy még látjuk egymást.
Az 1951-ben Kansasban született Alley 1987-ben lett ismert, amikor csatlakozott a Cheers című sitcom szereplőgárdájához, a bár új menedzserét, Rebecca Howe-t alakítva. Golden Globe-ot és Emmy-díjat nyert a show-ban nyújtott teljesítményéért.
1994-ben második Emmy-díját egy autista gyermek anyjaként nyújtott teljesítményéért kapta a David anyja című televíziós filmben.
Az 1980-as és 1990-es években több sikeres mozifilmben is szerepelt, a magyar nézők ekkor ismerték meg a Nicsak, ki beszél? filmek női főszereplőjeként. A televízióban a Cheers után főleg komikus szerepeket játszott.
A 2000-es években több realityben is megfordult. A Kirstie Alley's Big Life című valóságshow-ban a fogyását láthatták a nézők, de versenyzett a Dancing with the Stars-ban, az Egyesült Királyságban a Big Brotherben és az Álarcos énekesben is.
Alley 1979-ben lett szcientológus, miközben kokainfüggőséggel küszködött, később pedig az egyház drogkezelési programjának tulajdonította leszokását.
(Origo)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.