A koronavírus-járvány miatti korlátozásokra reagálva először december közepén indította Galaxis útikalauz című tudományos, szórakoztató előadássorozatát a Svábhegyi Csillagvizsgáló, amelyet most SPACEBONTÓ címmel egy 10 részes sorozattal folytat.
Jó lehetőség ez azoknak, akiket mindig is vonzottak a csillagászat és a Világegyetem kérdései, hogy egy könnyen érthető és emészthető, szórakoztató ám a tudományos tényeket szem előtt tartó sorozat részeit követve mindent megtudjanak a témáról – írják az intézmény weboldalán.
A sorozat a Földtől távolodva kalauzolja a nézőket az izgalmas témák helyszíneire: szó lesz a Marsutazásról, a Hold kialakulásáról és meghódításáról, óriás gázbolygókról Naprendszerünkben és más csillagok körül, extrém csillagokról, a Tejútrendszerről vagy akár galaxishalmazokról, illetve a sötét anyag és sötét energia talányos témaköréről. Az interaktív műsor közben az előadó csillagászoknak kérdéseket is lehet feltenni, amire a nézők helyben válaszokat kapnak, illetve az elhangzottak alapján kvíz-kérdésekkel is mindenki letesztelheti a tudását.
Az epizódokat 9-99 éves korosztályig mindenkinek ajánlják az előadók, tartalmas kikapcsolódást kínálva az egész családnak: a január 10-én kezdődő sorozat új epizódjaiban a gyereket rajzversenyre invitálják, az előadás közben rajzolhatnak a témával kapcsolatban, melyet be is küldhetnek és minden alkalommal egy szerencsést díjaznak.
Miért tombolnak több száz éve viharok, hogy néznek ki az újszülött holdak, és milyen a metánfelhőkből hulló „gyémánteső"? Hova csomagoljon az emberiség, ha el kell hagynunk a Földet: a Marsra, a Vénuszra, esetleg a Merkúrra? Ennek mind utána járnak a csillagászok. A sorozat epizód-listáját ezen a weboldalon találja. Az online előadásokra váltható jegyek egységesen 1490 forintba kerülnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.