A versenyre mintegy 50 birtokot jelöltek hat kategóriában, majd egy 18 fős szakmai zsűri választotta ki kategóriánként a három versenyzőt a továbbjutásra. Ezt követően a Facebookon lehetett megismerkedni a jelöltekkel, és szavazni rájuk, végül a legtöbb szavazatot begyűjtő gazdaság kapta a közönségdíjat. A szakmai zsűri felkereste mind a 18 jelöltet, és szigorú kritériumrendszer alapján döntött a helyezésekről - olvasható a szerkesztőségünkbe érkezett közleményben.
A borotai Koch Borászat, megnyerve a kategóriáját, a szabályzat értelmében időkorlát nélkül viselheti a Magyarország Legszebb Borászata címet. Koch Csaba tulajdonos, az idén 25 éves munkásságát ünneplő borász, az Év Pincészete (2014) kitüntetettje szerint kiemelten fontos a környezettudatos gazdálkodás. "Ezért is folytatunk előremutató kísérleteket a rezisztens szőlőfajtákkal, minimálisra csökkentve így a vegyszeres beavatkozás igényét a szőlőben" - idézi a közlemény a borászt.
A zsűri szavazatai alapján Magyarország Legszebb Birtoka címet a Kecskemét és Lajosmizse között gazdálkodó Somodi Ferenc viselheti, aki 30 hektáron gazdálkodva almát, szilvát és barackot termeszt.
A Gyümölcs- és szőlőtermesztő kategória győztese pedig az a hegymagasi Szászi Birtok lett, amely mintegy húsz éve folytat biogazdálkodást. A Magyarország Legszebb Birtoka-díj átadásával egy időben kapta Szászi Endre a hírt, hogy a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság több 2016-os boruknak (a Szent-György-hegyi Olaszrizlingnek, a Badacsonyi Rózsakőnek és Kéknyelűnek, Cabernet Sauvignonnak valamint a 2015-ös Szigligeti Kabócás Olaszrizlingnek) Nemzeti Parki Termék Védjegyet adott.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.