Gödöllő az ország egyik legismertebb 50 ezer fő alatti települése, amelynek a kultúra az egyik húzó ereje. A településen az elmúlt években folyamatos fejlesztések történtek, és történnek jelenleg is. A királyi kastélyban Európában párját ritkító Barokk Színház nyílt meg, a napokban adták át a Gödöllői Városi Múzeum új állandó kiállítását, zajlik a Művészetek Háza Gödöllő korszerűsítésének második üteme, megújul a Testőr laktanya, a közeljövőben elkészül a Hattyús-tó – sorolja a pályázat beadását alátámasztó érveket a város közleménye.
Az Európa Kulturális Fővárosa 2023 pályázat megjelenése az év végén várható, nagyjából 10 hónap áll rendelkezésre, hogy elkészüljön az első fordulós anyag magyar és angol nyelven. Az így kidolgozott, komplex anyagot 12 fős, nemzetközi szakértő testület bírálja el, majd az észrevételek kézhezvétele után a második fordulóba meghívott városokra újabb 9-10 hónapos munka vár: a javaslatok beépítése és a végleges pályázati anyag összeállítása. A végső döntés 2018 nyarán születhet meg. A nyílt pályázaton bármelyik magyar város indulhat.
Gödöllő mellett korábban Tokaj, Debrecen, Veszprém és Eger jelezte, hogy indulni szeretne az Európa Kulturális Fővárosa 2023 pályázaton - írja az MTI.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.