A Balaton nyugati részén a települések összefogtak, hogy közösen fejleszthessék a térség programkínálatát. Az elkövetkező két évben közel 104 millió forintot fordítanak majd erre – a kerékpáros turizmusra például 30 millió jut, de a különböző kedvezményeket kínáló West-Balaton kártya felhasználási lehetőségeit is bővítik.
A nyugat-balatoni régióban Balatongyörök, Gyenesdiás, Hévíz, Keszthely, Vonyarcvashegy és Zalakaros azon dolgozik, hogy a fürdőzés mellett egész évben olyan programokat kínáljanak, amelyeknek köszönhetően ne csak a nyári hónapokban legyen érdemes odalátogatni.
Vidor Játékmúzeum, Festetics Kastély, 20 állandó kiállítást bemutató keszthelyi múzeum, Hévízi tó, egregyi borospincék, Spiderland kalandpark, vonyarcvashegyi vízisípálya, Zalakarosi Fürdő – csak néhány lehetőség, amely kiválthatja a parti lángosost. A távolságok kicsik, a programválaszték pedig széles, így nem kell attól félni, hogy rossz idő esetén unatkozni kellene. „Ehhez persze a turisztikai kínálat folyamatos bővítésére van szükség" – hangsúlyozta Tar László, a Nyugat-Balatoni Turisztikai Nonprofit Kft. ügyvezetője.
A kínálat bővítésének részeként a tavaly útjára indított, kedvezményekre jogosító West-Balaton kártya egyre több településeken lesz használható a tervek szerint, sőt a térségi buszjáratnak köszönhetően még több turisztikai látványosság válik majd elérhetővé. A projekt talán legfontosabb része a kerékpáros turizmus fejlesztése lesz. Új kerékpárutak kijelölése mellett pályázati forrásból bővítik a kerékpár-kölcsönzői hálózatot, de sor kerül a kerékpárbarát szolgáltatások és szálláshelyek összegyűjtésére, illetve kerékpáros és digitális térkép is készülni fog a régióról.
De tavasszal nem csak a Balaton térségében, hanem az ország más tájain is beindulnak a turisztikai fejlesztések – és ennek megint a biciklisek fognak igazán örülni. Több mint száz kilométer hosszú kerékpárutat építenek ugyanis a Körösök által határolt térségben, Magyarországon és Romániában egyaránt. Először egy 27,7 kilométer hosszú kerékpárutat építenek Békéscsabától Nagyszalontáig, 1,5 milliárd forintos EU támogatás segítségével. A kivitelezési munkálatok 2012 októberében fejeződnek be. A tervezett második ütem keretében új útszakaszok épülnének a magyar és román oldalon egyaránt.
"A fejlesztés célja Körösök-völgye természetes földrajzi térség aktív- és öko-turisztikai kínálatának összekapcsolása a térség termál turizmusával, önálló arculat kialakítása a Tisza-tóhoz hasonlóan" - mondta az MTI-nek a nyertes pályázó, Körösök Völgye Natúrpark Közhasznú Egyesület munkaszervezetének vezetője, Kovács Krisztián.
Az egyesület tervei között egy új, 72 kilométer hosszú kerékpárút építése is szerepel . Az útvonal műszaki tervezése már elkezdődött, száz millió forint EU támogatásból. A projektben öt békés megyei és három romániai település vesz részt. A kerékpárút Köröstarcsánál a Kettős Körös töltéstől indul, a nyomvonal Mezőberény, Békés, Doboz és Békéscsaba töltésein keresztül halad és Gyulát elhagyva tér át az út a Fekete Körös töltésére, Nagyzerind, Miske és Simonyifalva irányában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.