Fájdalom

Hableány-katasztrófa: Nem fizet a Viking a gyászoló rokonoknak - 1,8 milliárddal tartozik a cég

Kóré Károly

Létrehozva: 2024.03.31.

Nem kapták meg a bíróság által megítélt sérelemdíjat a Hableány-katasztrófa áldozatnak hozzátartozói, illetve a sérültek.

Nem kapták meg a bíróság által megítélt sérelemdíjat a Hableány-katasztrófa áldozatnak hozzátartozói, illetve a sérültek. Sógor Zsolt, az elsüllyedt hajót üzemeltető cég ügyvédje lapunknak elmondta: mivel fellebbeztek a megállapított, összesen 1,8 milliárdos összeg nagysága ellen, a 15 napos fizetési határidő nem vonatkozott rájuk.

A Hableány roncsa a kiemelés után Fotó: Bors

Mint arról többször olvashattak lapunkban, az 1949-ben épített hajót 2019. május 29-én, 21.05-kor hátulról gázolta el a Viking Sigyn nevű, 135 méteres szállodahajó. A Budapesten, a Margit híd alatt bekövetkezett baleset után 27 holttestet emeltek ki a vízből, a 28., minden bizonnyal ugyancsak elhunyt személy földi maradványai azóta sem kerültek elő. A bíróság a kapitányt tette felelőssé a történtekért. Az ítéletről itt írtunk. 

5 milliótól a 80 millióig

A szemtanúk megrázó részletekről számoltak be, szörnyű élményeik a bírósági ítéletben is helyet kaptak. Az ügyben összesen 78-an jelentettek be kárigényt, illetve sérelemdíjat. Sógor Zsolt elmondta, ugyan az ítéletben az szerepelt, hogy a jogosultanként 5-80 millió forintot 15 napon belül át kellett volna utalni, ez a kötelezettség a fellebbezésre való tekintettel érvényét vesztette.

A cég az 1,8 milliárdos összeg nagyságrendjét, és bizonyos esetekben a jogosultságot is vitatja

 – magyarázta a jogász, és hozzátette: az ügy még körülbelül két évig is húzódhat, mire pont kerül a végére.

A Viking a pesti kikötőben, sérült orral, a katasztrófa utáni reggelen Fotó: Bors

Kinek jár a pénz?

A jogász általánosságban elmondta, előfordul, hogy egy tragédia után olyan személyek jelentkeznek sérelemdíjért, akik valójában csupán távoli rokonok. A gyakorlat szerint viszont csak a közeli hozzátartozók, vagyis a szülők, nagyszülők, a gyermekek, és a testvérek jogosultak sérelemdíjra. Mindemellett tény, hogy olyan is előfordult már, hogy egy illető balesete után egy olyan testvér jelentkezett sérelemdíjért, akiről a bíróságon kiderült, hogy valójában évek óta egyáltalán nem is beszélt az elhunyttal, hiszen haragban voltak. Ebben az esetben pedig bíró kimondta, hogy aligha érte tényleges lelki fájdalom, ezért sérelemdíj sem illeti meg.

 

 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek