Programozható, mechanikus és két részre szedhető – ez a három tulajdonság kombinációja adja Monda László és Völgyi András speciális billentyűzetének egyediségét. Elsősorban az amerikai piacra szánják találmányukat – írta a Délmagyarország.
Túl sokat kellett a kezét mozgatnia gépelés közben, ezért kitalált egy kényelmesebb, szétszedhető billentyűzetet Monda László. A 32 éves szegedi szoftverfejlesztő 2007 augusztusában fogott hozzá ötlete megvalósításához.
Az egész azon alapul, hogy a hagyományos billentyűzeten található különböző blokkokat (az alfanumerikus, a navigációs, a numerikus részeket és az F billentyűket) egy helyre, az alfanumerikus blokkra „pakolta”, így a felhasználónak nem kell összevissza mozgatnia a kezét munka közben, csak az ujjak dolgoznak.
A szétszedhetőség pedig megszünteti a természetellenes kéztartás kényelmetlenségét. – Bár kisebb, mint a hagyományos klaviatúra, mégis minden billentyű és funkció megtalálható rajta. A space-t kettétörtük, a bal oldali része egy úgynevezett módosító billentyű (Mod) lett, amit ha lenyomunk, más billentyűvel kombinálva elérhetjük azokat a funkciókat is, amik első ránézésre hiányoznak, mint például a navigáció (a nyilak) vagy az F billentyűk. Körülbelül egy hét elég, hogy megszokjuk a használatát – magyarázta Monda László. A másik fontos tulajdonsága a fejlesztésnek a programozhatóság, vagyis, hogy személyre szabható.
A harmadik specialitása, hogy ez egy mechanikus billentyűzet, ami tízszer olyan tartós, mint a hagyományos, és ha mégis meghibásodik az egyik billentyű, azt ki lehet cserélni, vagyis javítható.
Az Ultimate Hacking Key-board első prototípusa már több mint két éve létezik, de mára készült el az a végső forma, ami piacképes, és költséghatékonyan gyártható. A kivitelezésben egykori középiskolás osztálytársa, a 31 éves, gépészmérnök végzettségű Völgyi András segített Mondának.