Futárként kezdte, de amikor nem kapta meg a pénzét, saját céget alapított. Sikeres lett, mert bátran újított. Most azt mondja, ő segít másokon: akinek jó ötlete van, annak ad ötmilliót.
Már az sem hétköznapi történet, ahogyan Fári Tamás vállalkozó lett. Futárként kezdte, de amikor hiába hozott ügyfeleket a cégnek, nem kapta meg a jutalékát. Nem hagyta annyiban: megcsinálta a saját futárcégét! Bevezetett három újítást, többek között a vonalkódos cso-magazonosítást és a küldemény műholdas nyomon követését. Hamarosan több mint száz alkalmazottja volt.
Fári Tamás azóta tudja, a sikerhez a legfontosabb mindig az újítás. Ez vonatkozik a saját életére is: ha már sínen van a futárcég, valami egészen új dolog kezdi érdekelni. A negy- venéves vállalkozó fejében egy egészen hihetetlen ötlet született. Ötmillió forintot ad annak a vállalkozónak, aki egy jó újítással, elképzeléssel jelentkezik. Persze, az ember ilyenkor hitetlenül csóválja a fejét és valami trükköt gyanít: esetleg csak „lenyúlják” más ötletét, hogy pénzt csináljanak belőle?
Tamás erre azt mondja: neki már megvan mindene, nem akar kitúrni senkit sem a pénzügyi vagy éppen szellemi javaiból. – Aki jó ötlettel áll elő, annak úgynevezett kockázati tőkét adok – állítja, s hozzá teszi, nemcsak pénzzel, hanem kapcsolatokkal is segít. Persze, neki is megvan ebben a biznisze: beszáll az üzletbe. De az ötletgazdát sem szorítja háttérbe, résztulajdonosként ő is érdekelt lesz a cégben.
Hihetetlen vagy sem, tény, az úgynevezett startup rendszerű cég is éppúgy beindul, mint annak idején a futárszolgálat: már hatalmas irodát üzemeltetnek a belvárosban, ahol fejlesztői szobát is kialakítanak – itt tudnak majd a cégek és a hozzájuk forduló ötletgazdák közösen agyalni.
S hogy mennyi leleményes ember van Magyarországon, mutatja, hogy máris olyan ötletekkel kopogtatnak a cég ajtaján, mint például a környezetet nem károsító kertészet – ez már indul is Inárcson – vagy az égre író reklámeszköz, amely világhódító út előtt áll.