Aktuális

Menő lesz nyaralni Szibériában

M. G.

Létrehozva: 2013.07.21.

Bomba üzlet lett egy alkalmi ötletből: felkapott tengerparti üdülővárosok helyett egy csőd szélére jutott belgrádi utazási iroda tulajdonosa meghirdette a nyaralást Szibériában. Bejött neki.

Szibéria nemcsak a nagy hó, a jég és a súlyos mínuszok végtelen hazája, hanem a turizmus kincsesbányá­ja is, állítja Veszelin Perovics. A harmincéves belgrádi utazásszervező vállalkozását ­fo­lyamatosan csőd fenyegette a nagy versengésben, ám három éve megnősült és irkutszki felesége elültette a bogarat a fülében: a felkapott tengerparti üdülőközpontok helyett vegye célba Szibériát, szervezzen oda nyaralásokat! Megtörtént és bejött.

A hozzá fordulók számára egyelőre Krasznojarszk az úti cél, nem véletlenül. Anno még Anton Csehov írta meg róla, hogy a harmadik legnagyobb, immár egymilliós város a leggyönyörûbb Szibériában. – Nos, ami azt illeti, maga a város manapság erre a jelzőre ugyan nem szolgál rá, de a hangulat és a környék tényleg mesés – állítja a szerbiai utaz­tató.

Lehet, hogy nincs párja a szibériai télnek, de a körülbelül két hónapig tartó nyár sem semmi. Júliusban és augusztusban 18,5 fok az átlaghőmérséklet, ilyen időjárási körülmények között ideális túrázni. Erre pedig hihetetlenül sok lehetőség adódik. A félelmetességükben is elbűvölő csupasz hegyek között a tajga sűrű erdői, a végtelen sztyeppék látványa egyedülálló módon pihenteti a hétköznapi robotban megfáradt lelket, az ott élő emberek barátságos nyugalma pedig olyan élmény, amilyenre manapság csak nagyszüleink emlékezhetnek.

Több ezer szkíta és egyéb ősi áldozati, temetkezési hely, múzeumok sokasága és a kereszténység mellett még mindig megférő, élő sámánista hagyományok megismerése gazdaggá teszi a háromhetes programot.
S

akkor még nem esett szó a Jenyiszejről, a legendás szibériai folyamról. Partján a hatalmas tajgákkal, az orosz természet szépségével, vadságával, hatalmas méretével varázsolja el a turistát Oroszország legnagyobb vízhozamú, vízgyűjtő területét tekintve az Ob után második legnagyobb folyója.

A Jenyiszej az év nagy részében befagy, ám nyáron, miután kiszabadul a jég fogságából, olyan elbűvölően dübörög, mint egyetlen más folyó sem a földkerekségen.

Szotyi helyett kaviár

Az orosz konyha különlegességein kívül az ínyenceknek Szibéria tényleg az ígéret földje: kaviárból sehol sem fogyasztanak többet, mint azon a tájon. Nem túlzás: az ikra ott olyan, mint mifelénk a szotyola. A minősége csodálatos, és potom pénzért megvásárolható. Az „üdítők” közül nyáron Szibériában is a sör a legmenőbb: a műanyagos kiszerelésű, háromliteres palackos ajánlat mellett legtöbb helyen húsz-harmincféle világmárkát csapolnak, kínálnak.

Legdrágább a repülőút

Önmagában egy há­romhetes utazás Szibériában tényleg nem lenne különösebben költséges, ám a körülbelül tizenkét órás repülőút miatt mégsem lehet megúszni olcsón. A belgrádi iroda ügy­felei a hozzávetőlegesen 2500 eurós utazás költsé­geinek több mint felét a repülőjegyre költik, a vállalkozó szerint maga az ott tartózkodás egészen jó szállodában tényleg apróból megoldható. 

Még egy kis fűszer jöhet? Iratkozzon fel a Bors-hírlevélre!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek