A sportolók körében is egyre népszerűbbek a tetoválások, de természetesen esetükben visszatérő motívum az olimpiai játékokat szimbolizáló ötkarika. Persze volt olyan is, aki a Nemzeti Olimpiai Bizottság egyik alapítója, Pierre de Coubertin nagy szavait viseli a testén. Mostani összeállításunkból kiderül, mik a legdivatosabb tetoválások az idei olimpián.
A Nemzeti Olimpiai Bizottság alapítójának, Pierre de Coubertin elhíresült mondásai közé tartozik, „nem a győzelem, hanem a részvétel a fontos”, de a szintén neki tulajdonítják a „gyorsabban, magasabbra, erősebben” - lelkesítő szavakat. Az olimpikonok körében e két szövegrészlet eléggé kedvelt. Lévén, hogy idézetekről van szó, ezeket fekete-fehérben varratták fel, de többen a sportesemény résztvevői közül a színes tetoválások mellett tették le a voksukat és skiccszerű, rajzos tetkókkal is találkozni lehetett.
Jellemző, hogy az egyes sportágak képviselői oda varratják a tetoválást, ahol tényleg látszódik is. Így nem meglepő, hogy például az amerikai íjásznő,Khatuna Lorig a felkarján viseli az élénk színekben felfestett ötkarikát. Egyszerű, de nagyszerű választásnak bizonyult. Egy másik amerikai íjász, Brady Allison kézfején írásos tetkók láthatók, melyek a kitartást erősítik benne. A kanadai úszó, Brent Hayden a tarkóján a nemzeti zászló stilizált juharlevele és alatta a színes ötkarika kapott helyett. A rajt előtt vált szembetűnővé még Pekingben.
Mely testrészeken menő a tetkó?
Általában azon a testrészen jelenik meg a tetoválás, amelyik az egyes sportágak gyakorlásánál hangsúlyos szerepet kap. Úszóknál a háton avagy a combon, esetleg a lágyékon, az íjászoknál a bicepszen, vagy a kézfejen, a tornászoknál a mellkason, lábfejen és így tovább. Bárhol is legyen azt egyértelműen kijelenthetjük, egyáltalán nem takargatják tetkóikat sportolók, sőt, kifejezetten igyekeznek, hogy az őket megörökítő fotókon kiemelt helyet foglaljon el. Büszkék a jelképre és arra, amit üzenni akarnak vele a világnak.Berki Krisztián a lólengés olimpiai bajnokának nagy ellenfele a „megérdemled” szót viseli a mellén a tornadressze kivágása felett. A brit Louis Smith ennek ellenére most mégsem tudta legyőzni Berkit pedig a magyar olimpikon igencsak tartott tőle.
De akadt olyan is, aki a sporttársára, nevezetesen saját lovára tetováltatott. Így tett Louise Lyon, akinek lovát még a pekingi olimpia alkalmával csodálhattuk meg. Nemcsak azért, mert daliás paripa volt, hanem mert szőrös hátsóján szintén az olimpiai jelképet viselte. Lovasnak nem, csak a lónak ildomos a tetkó - valószínűleg ez is állhatott a döntés mögött.
Nők és férfiak: tetoválás tekintetében nincsen különbség
A férfi és női sportolók egyébként egyaránt kedvelik a tetoválást, így nem állíthatjuk, a nők kevésbé élnének a lehetőséggel, ráadásul az emancipáció a tetkók esetében is utolérte őket. Az amerikai úszócsapat női versenyzői a kivágott hátú fürdőruhával és a hátukon a fekete ötkarikával igazán jól mutattak.
És mi a helyzet a magyar sportolókkal: nem mennek ellenébe az általános trendnek és szerncsére a magyar versenyzők is tetováltatnak rendesen, így ők is bekerülhetnek az összeállításba. A legszebbnek kikiáltott ötkarikával pedig nem más, mint Takács Krisztián úszó büszkélkedhet, akinek akkor a legszexibb a tetkója, amikor vízcseppek borítják.