Rémisztő összeesküvés: itt a bizonyíték, mindannyian halottak vagyunk, az életünk csak illúzió

apokalipszis
PUBLIKÁLÁS: 2025. július 21. 12:00
Vajon tényleg igaz lenne?

Egészen döbbenetes összeesküvés-elmélet látott napvilágot, melynek a legrémisztőbb része épp az, hogy van tudományos alapja, ráadásul nem is kevés! Egyesek ugyanis azt állítják, hogy már nem élünk. Senki sem. Vajon igaz lenne? Tényleg megszűnt a Föld létezni, csak egyszerűen még nem fogtuk fel? Elmagyarázzuk, miért olyan rémisztő ez az elmélet, és miért gondolják egyre többen valósnak!

A világvégét látta egy magyar nő. Ez vár a Földünkre.
Vajon 2012-ben tényleg elérkezett a világvége, csak az agyunk még nem fogta fel? Az összeesküvés-elméletek hívői szerint pontosan ez történt
Fotó: muratart /  Shutterstock  (illusztráció)

2012-ben véget ért a világ, csak ezt még nem fogtuk fel

Azt már számos kísérlet alátámasztotta és számos tanulmány megerősítette, hogy az agyban a halál beállta után is van egy rövid ideig tevékenység. Ha úgy tetszik, az agyunk tovább él, mint a testünk többi része, működik, dolgozik, akár új emlékeket is gyárt. Számos halálközeli élményről szóló beszámolóban esik szó arról, hogy a halálunk pillanatában lepereg előttünk az életünk – alighanem ez a tapasztalás is az agy továbbműködésének eredménye. Azt is tudjuk, hogy az idő relatív: pár pillanatot is megélhetünk szinte végtelen hosszúságúnak (ahogy azt tesszük például álmainkban – és ahogy valószínűleg történik akkor is, amikor az a bizonyos “utolsó film” lepereg a szemünk előtt).

És most jön az összeesküvés, ami sokak szerint olyan rémisztően pontosan illeszkedik a tudomány szövetébe, hogy talán igaz! A maják 2012-re jósolták a világvégét. Mi van akkor, ha ez tényleg bekövetkezett – teszik fel a kérdést az elmélet támogatói –, amit pedig jelenleg átélünk, az már nem a valóság, csak az agyunk (valóságban csupán igen rövid ideig tartó, a relatív időérzet miatt számunkra mégis évtizedesnek tűnő) “továbbműködése”? Igen, számunkra évek teltek el azóta, de talán mindez csak egyetlen pillanat a valóságban, míg mi ebben a halál utáni, de még agyműködéssel rendelkező állapotban ragadtunk – mondják. Az olyan jelenségeket, mint például a deja vu vagy a Mandela-effektus pedig épp ez az “álomszerű” állapotban való, valóságban pár pillanatot jelentő agyi továbbműködés okozza.

Mit gondoltok, igaz lehet?

Google News Borsonline
A legfrissebb hírekért kövess minket a Bors Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.