A magyar piac fizetőképességét mutatja, hogy az utóbbi években rengeteg neves spanyol sportoló és szakember érkezett Magyarországra. A Bors bemutatja a legütőképesebb igazolásokat, és azokat is, akik még csak ezután bizonyíthatnak.
Egyre bővül a veszprémi különítmény
A 2012-ben aláíró Cristian Ugalde Garcia a veszprémi kézilabdacsapat első spanyol játékosa volt, jelenleg már három hispán játszik a bakonyiaknál, ráadásul Chema Rodríguez és Carlos Ruesga is világbajnoknak mondhatja magát. Nem meglepő a spanyol vonal erősödése, tekintve, hogy a kispadon is egy spanyol, a Barcelona korábbi klasszisa, Antonio Carlos Ortega ül.
A kötelező bajnoki címet és a kupát ugyan ő is behúzta már, de az igazán nagy durranás az lenne, ha maradandót alkotna a Bajnokok Ligájában. A nyártól a Veszprém legnagyobb honi riválisát, a Szegedet szintén spanyol tréner irányítja, nem is akárki, az ibériaiakkal 2005-ben világbajnokságot nyerő Juan Carlos Pastor.
A Fehérvár is megpróbálja
A férfi kosárlabda-bajnokság címvédője is ezen a nyáron szerződtette új spanyol edzőjét, Carlos Fradét. A tréner idejövetelében jelentős szerepe volt Dávid Kornél klubelnöknek, aki még játékoskorából ismeri a mestert, a Kanári-szigeteken dolgoztak együtt. Frade a bajnokság mellett az Európa-kupában bizonyíthat a csapattal. Tavaly a paksi kosarasoknál is hispán edző dirigált, ám Enrique Garcia Gutiérrez nem vált be, ezért menesztette a klub.
További spílerek az NB I-ben
Juanan, vagyis Juan Antonio González védő, korábban a Real Madrid B csapatának alapembere volt, és idén igazolt Magyarországra a német másodosztályból. Az Újpestet erősíti, már első gólját is megszerezte a liláknál, a Szolnok elleni Ligakupa-mérkőzésen köszönt be. Tegnap az FTC–Újpest rangadón a pályán is összecsapott Mateosszal. Diósgyőrben José Luque, Fernando és Francisco Gallardo is egyértelmű erősítést jelentett, ám idén mind a hárman távoztak, Luque nemrég kisebb nyilatkozatháborúba is keveredett a klubbal, míg Gallardo Felcsúton kötött ki.
Győri sikersztori
Ambros Martín tavaly vette át a Győri Audi ETO irányítását, egyelőre teljes sikersztori az övé. Vezetésével Görbicz Anitáék megnyerték a Bajnokok Ligáját, ezzel régóta tartó átkot törtek meg. A győriek korábban hétből hét európai finálét buktak el (2 BL, 4 EHF-kupa, 1 KEK), épp ideje volt már, hogy megszakadjon ez a sorozat. Martín természetesen a magyar bajnokságot és a hazai kupát is megnyerte, nagy kérdés, sikerül-e megismételni a triplázást.
Nem semmi: a Realból a Fradiba
A Ferencváros focicsapata kisebb szenzációt keltve az átigazolási hajrában megszerezte a Real Madridtól David Mateost. A védő még José Mourinho idejében kapott profi szerződést a blancóknál.
Igaz, a nagyoknál csupán két alkalommal léphetett pályára, egyszer a BL-ben csereként, majd a kupában kezdőként. Megfordult Görögországban is, volt Pintér Ádám csapattársa a Zaragozában, majd visszakerült Madridba, ahol a felkészülés alatt többször az első keret tagja volt, ám végül aláírt a Fradiba, ahol érthetően sokat várnak tőle.
Kispályán is főszerepben
A Dunakeszi Kinizsi NB II-ben szereplő futsalcsapata is spanyolokkal erősített a közelmúltban. Előbb a sztáredzőnek mondható Tomas Rivera Amorós érkezett, majd a katalán játékos, José Illa Solé írt alá. Solé első meccsén négy góllal mutatkozott be. Amorós azóta már a magyar férfi és női futsalválogatottat is átvette.