Az idén augusztus 4-ére és 5-ére eső Lótusz napokon is a tóban megújuló indiai lótusz virágzását ünneplik. Ezen a két napon távol-keleti hangulatot varázsolnak a szegedi Füvészkertbe, zenével, tánccal, ízekkel és illatokkal idézik meg a Kelet varázsát. A látogatók többek között megcsodálhatják a lótuszos tavat - mely része a japán kertnek -, és felfedezhetik a tó szigetének teaházát, ahol a különleges látványhoz egy különleges vízesés ad nyugtató háttérzenét - olvasható a Szegedi Füvészkert oldalán.
A vendégek Lótusz túrán ismerkedhetnek meg Ázsia növényvilágával, de jóga-, és harcművészeti bemutatókkal, masszázzsal, henna- és arcfestéssel, kézművesvásárral is várják a látogatókat. Előadásokat hallhatnak a keleti kultúrához kapcsolódó, testi, lelki feszültségoldó technikákról, de az érdeklődők jó néhány módszert a helyszínen ki is próbálhatnak. A programok között idén először távol-keleti zsonglőrbemutató is szerepel, szombat és vasárnap reggel pedig közös jógázásra invitálják az érdeklődőket.
Az indiai lótuszok a botanikus kert büszkeségei, Közép-Európa legnagyobb állománya található az arborétum egyik tavában. A zöld levelek és a több száz, hatalmas rózsaszín virág szinte beborítják a vízfelületet. Az állomány közel egyidős a botanikus kerttel, az első növények az alapítás után néhány évvel, 1932-ben az óföldeák-gencsháti Návay-kastély tavából kerültek Szegedre.
A legenda szerint a Buddhának életet adó növény őshazája Délkelet-Ázsia és Ausztrália, ahol szinte minden részét hasznosítják. A virágok a templomokat díszítik, a víz alatt az iszapban található szárakat rántva, a termését pirítva, kandírozva fogyasztják, a fiatal hajtásokból és levelekből salátát vagy kompótot készítenek, a nagyobb leveleket pedig csomagolásra használják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.