Kaitlin Hunter miután túlélt egy majdnem halálos kimenetelű balesetet, baktériumok fertőzték meg a vastagbelét, ami olyan mértékű volt, hogy ismét az életéért kellett küzdenie. Végül édesanyja székletét ültették át neki, így megmenekült. .
A sacramentói Kaitlin Hunternek egy autóbalesetben az alsó csigolyái eltörtek, a mája és a vastagbele leszakadt, illetve mind a tíz lábujja eltört. A tűzoltók szabadították ki a totálkáros autóból, majd kórházba került, ahol egy hónapig küzdött az életéért. Azt hitte, ennél keményebb dolog már nem érheti az életben. Tévedett - írja a KTLA.
Egyszer csak iszonyatos fájdalmat érzett a gyomrában, amivel azonnal a kórházba sietett. Mint kiderült, nagyon jó döntést hozott, hiszen az autóbaleset után rengeteg antibiotikumot kapott – hogy ne legyen fertőzése -, amely annyira tönkretette a bélflóráját, hogy a vastagbelét megtámadta egy Clostridium difficile nevű baktérium, mely a bél nyálkahártyájának gyulladását, súlyosabb esetben szövetelhalást okoz.
A hasi fájdalom mellett hasmenést és folyamatos hányást váltott ki a nőnél a kórokozók elszaporodása. A 170 centiméter magas lány pillanatok alatt 18 kilót vesztett a súlyából, így 39 kilós lett.
Mivel a probiotikumok sem voltak képesek megfékezni a C. difficile-tet, az orvosok úgy döntöttek, édesanyjából vesznek székletet. A fekáliát sóoldattal - vagy tejjel - a megfelelő állagúra hígították, és egy tisztító beöntést követően bejuttatták a beteg beleibe. Az egészséges széklet ugyanis jóval nagyobb mennyiségű létfontosságú baktériumot tartalmaz, amelyek képesek helyreállítani a bélflóra felborult egyensúlyát, és visszaszorítják a káros mikrobák szaporodását. Az eljárás nem drága, egyszerű és biztonságos.
Igaz az antibiotikum elpusztítja a káros baktériumokat, de nem kíméli a hasznos, az életben maradáshoz elengedhetetleneket sem. Ilyenkor elszaporodik a Clostridium difficile, amelynek kétféle toxinja van, az A-típusú úgynevezett.ú enterotoxin és a B-típusú cytotoxin, amely a beteg székletéből mutatható ki. Elszaporodása esetén a betegség nagy fájdalommal jár és a probiotikus kezelés csak ritkán segít. Tavaly decemberben végezték az első székletátültetést, amely meggyőzte a szakmát a hatékonyságáról.
Az antibiotikumok miatt csak az államokban évente 14 ezer ember veszti az életét.