A filmes “legek” között ha lehet győztest hirdetni, akkor biztosan ez a két film vetekszik az első helyért. A világ leghosszabb filmjei olyan maratoni terjedelműek, hogy szabadságot kellene kivennünk, ha becsülettel végig akarnánk nézni. Sokáig John Henry Timmis alkotása, A gyógymód az álmatlanságra vezette a leghosszabb filmek listáját, azonban 1987 óta tartó uralma véget ért, amikor a svéd Daniel Andersson és Erika Magnusson 2012-ben elkészítette a Logistics című kísérleti dokumentumfilmet.
A svéd alkotópáros dokumentumfilmje teljes terjedelmében 857 óra hosszú. Ez 35 nap és 17 óra összesen. A rendezőkben megfogalmazódott a kérdés, hogy egyes elektronikai eszközök milyen utat járnak be, mire a boltok polcaira, vagy a fogyasztók birtokába kerülnek. A projekt "alanyául" egy lépésszámláló eszközt választottak, ennek az útját fogják nyomon követni, azonban fordított sorrendben, vissza a forrásig, az összeszerelő-üzemig. Mind a 857 órát valós időben forgatták le, Stockholmból indultak és egészen a Shenzhenben található manufaktúráig vezetett az útjuk. A YouTube-on 7-8 órás etapokra bontva megtalálható az egész film, de csak erős idegzetűeknek ajánljuk. Nagyjából olyan izgalmakra számíthat a néző, mintha azt figyelné, ahogy kint az udvaron nő a fű.
Ahogy a címe is jelzi, a film célja valóban az volt, hogy az inszomniában szenvedőknek segítsen. A cselekményt ez az alkotás is nélkülözi, széttöredező struktúráját nagyjából az tartja egyben, ahogy Lee D. Groban költő a saját, 4080 oldal terjedelmű versét olvassa fel. Ezeket a jeleneteket időnként heavy metal koncertbevágások és pornófilm-jelenetek szakítják meg. Az elképzelés az volt, hogy az álmatlanságban szenvedő betegek biológiai óráját oly módon programozzák át a film segítségével, hogy újra aludni tudjanak. A film 87 órás, azaz 3 nap és 15 óra hosszúságú. John Henry Timmis IV rendező alkotása bekerült a Guiness rekordok könyvébe a világ addigi leghosszabb filmjeként. Arról semmilyen tudományos jellegű megerősítés nem született, hogy a film valóban segít-e az álmatlanságban szenvedőknek, azonban számos olyan vélemény található az internet bugyraiban, ahol a betegségben szenvedők elmondása szerint a film egyáltalán nem segített rajtuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.