Richard Gere fia Homer Gere maga is színész lett, akárcsak elődje, de a szerepeik még csak össze sem hasonlíthatók. A fiatal sztár egy gyilkos karakterét formálja majd meg, ugyanis most kapta meg Bret Easton Ellis, az Amerikai Pszicho írójának új könyve, a Szilánkok alapján készülő sorozat egyik főszerepét, amiben egy rejtélyes, talán nem is teljesen százas tinit játszik. A 17 éves fiú keresi önmagát a nyolcvanas évek Los Angeles-i úrigyerekei között, akiknek bepillantást szextől túlfűtött világába. Ide érkezik egy nap a rejtélyes Robert Mallory, aki pont akkor tűnik fel a környéken, amikor a Pákász névre keresztel sorozatgyilkos, valamint egy különös szekta is működésbe lendül. Gyilkost játszani persze cseppet sem egyszerű feladat, de akadtak már jó néhányan Hollywood történetében, akik olyan hátborzongatóan hozták a pszichopatát, hogy már egyetlen pillantásuktól rettegtünk. Mutatjuk a kedvenceinket.
Temészetesen mi mással is kezdhetnénk, mint a legendás és egyben kétes hírű rendező, Alfred Hitchcock 1960-as Psycho című klasszikusából ismert, jóravalónak tűnő Norman Bates karakterével. A férfi démoni anyja árnyékában él, egy istenháta mögötti motelben, amikor egy csinos tolvaj megszáll nála egy északára. A mama azonnal akcióba lendül, ugyanis nem tűri a feslett nőszemélyeket a környezetében. Norman figurája sokkal inkább áldozat, dacára annak a sok szörnyűségnek, amit az anyja nevében követ el. Anthony Perkins hátborzongó alakítása és a film utolsó pillanata a léggyel azonban kétséget sem hagy afelől, hogy Norman legbelül valódi szörnyeteg.
A Ragyogás főszereplője Jack Torrence írói inspirációra vágyik, míg a felesége látványosan nem tud magával mit kezdeni, a kisfia, Danny pedig egész nap a lábbal hajtható autójával köröz a végtelen folyosókon, amíg nem talál új barátokat. Az elzártság és a ház "egykori lakói" egyre nagyobb hatással vannak a kiégett, középkorú férfira, aki új lakókkal szeretné bővíteni a legendás épületet, de ehhez egy baltára és egy jeges labirintusra is szüksége van. Jack Nicholson ördögi arckaraktere már önmagában elég egy 12 alkalmas pszichiátria kezelésre, de amikor Johnny beveri az ajtót a baltával, akkor vált a figura halhatatlanná...legalábbis a filmtörténetben.
Mi van akkor, ha egy léha nő elkezd kötődni a hétvégi szexpartneréhez és nem csak egy újabb lyuk akar lenni az övén? Alex - mint a legtöbb hasonló esetben - lazán kezdi a zaklatást: megjelenik a férfi munkahelyén, bedobja a terhes kártyát, sőt még a lakásukat is megvenné, hogy megismerhesse Michael Douglas figurájának családját. A dolgok azonban egyre vadabbá válnak, és a gyerek elrablása mellett a házinyuszi szomorú sorsa is azt mutatja, Alex nagyon veszélyes.
A magának való ápolónő kedvenc írója közelében szenved autóbalesetet a jeges úton a Tortúra című filmben. A nő hazaviszi és ápolni kezdi, így a férfi megmutatja a legújabb - és mint kiderült utolsó - könyvének a kéziratát. Mivel egy Stephen King adaptációról van szó sejthető, hogy az amúgy jámbor romantikus álmodozó Annie nem igazán örül, hogy kedvenc karaktere, Misery "nyugdíjba vonul" így nyomós és kalapácsos érveket is felsorakoztat amellett, hogy a mozgásképtelen tollforgató happy endet írjon.
A bárányok hallgatnak kedvenc pszichiátere, aki rácson innen és túl is komoly hatással van az emberekre, legyen szó ex-pácienséről vagy kezdő FBI ügynöknőről. Dr. Lecter kiszagolja az emberek leggyengébb pontját, miközben ravaszabb, mint bármelyik profi kém. A kannibalizmus, skalpolás és gyilkosság az alap repertoárjában szerepel, ami azonban kapóra jön Clarice Starling ügynöknek, aki egy nőket gyilkoló másik pszichopata után nyomoz. Az agyevő doki és a nyomozó macska-egér játéka legalább annyira izgalmas, mint a film fő vonala.
David Fincher Hetedik című filmjében Brad Pitt és Morgen Freeman ered egy sorozatgyilkos nyomába, aki a hét főbűn alapján választ magának áldozatokat. A módszereibe azonban a legkeményebb pszichopaták lába is beleremegne, gondoljunk csak a legendás "élőhalott" jelenetre. A bibliai témán kívül logikát nem találnak benne a nyomozó, sem abban, hogy egy nap saját magát adja fel a rendőrségen! Szép is lenne ez a vég, de Kevin Spacey karakterének igazi sokkoló végkifejlete még hátra van.
Top bróker, kipattintott test, tökéles arc, legújabb ruhák, luxuséttermek, buli, csinos barátnő és töménytelen mennyiségű szex. Melyik huszonéves férfinak ne lenne a lelke mélyén egy ilyen élet a vágya? Patrick Bateman, az Amerikai pszichó főszereplője ezt elég gyorsan elérte, 27 évesen a csúcsra jutott, ahol már a gazdagok között is gazdagabbnak kell látszania. Ebben a kiüresedett világban az ingerküszöbe már a nullával konvergál, így kell valami izgalom. Jön a kokain, a prostik, de még ez is kevés, mi lenne ha előkapnánk inkább a baltát és kinyírnánk pár embert, csak úgy? Reggelire ehetnénk egy kis agyat, láncfűrésszel kergethetnénk örömlányokat vagy hajléktalanokat ölhetnénk passzióból. Ezt már a legképzettebb pszichológus torkán is nehéz lenne lenyomni, de Christian Bale alakításában izgalmas minden percét nézni ennek a modernkori szörnyetegnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.