A Marvel évek óta próbál visszavergődni a siker útjára, de eddig nem sikerült neki. Talán majd a Mennydörgők* segítenek helyrebillenteni a képregénymozik félig kisiklott vonatát. Vagy mégsem? Kritikánkból kiderül!
A Marvel két szuperprodukciója, a 2019-ben megjelent Bosszúállók: Végjáték, valamint a jövőre érkező Bosszúállók: Ítéletnap közötti, ínséges átmeneti időszak lassan a végéhez ér. A rosszabbnál rosszabb mozikat (Örökkévalók, Marvelek) felvonultató átmeneti éra egyik újabb felemásnak sem nevezhető koholmánya a Mennydörgők*, mely ugyan már érezhetően közelebb van a tűzhöz elődjeinél: forróbb is, frissebb is, de ez is csak egy átlagos, tucatmoziként vonul majd be a képregényfilm-gyártás történelmébe.
A Mennydörgők* alapsztorija annyiban összefoglalható, hogy egy rakás (egyre felkapottabb kifejezéssel élve) antihős egy külső erő hatására azonos oldalra kényszerül, majd a végén megmentik a világot. Annyira nem újszerű ötlet, hiszen ezt kínálta anno A piszkos tizenkettő, a The Expendables – A feláldozhatók, de még a Marvel ősi riválisa, a DC is a két részt is megélő Suicide Squad-sztorival. Így a vörös színben pompázó képregényfilm-stúdió is idejét látta, hogy megalkossa a maga feláldozható csapatát, akiket a korábbi filmekből és sorozatokból már jól ismert karakterekből verbuvált össze. A történet szerint a CIA egyik igencsak sötét múlttal bíró fejese le kíván számolni az összes rosszfiúval, akihez korábban köze volt, méghozzá úgy, hogy egymással kívánja kiiktatni őket. Ám azzal nem számol, hogy ezek a rosszakaratú szuperkatonák ahelyett, hogy végeznének egymással, inkább összefognak ellene.
Ezeket az információkat már jóformán az előzetesből is lehetett tudni, ahogy a Marvel azt sem rejtette véka alá, hogy ebben a moziban debütál majd a képregényvilág egyik legnagyobb erővel rendelkező gonosza, Őrszem (később Felleg) is, aki a film feléig egy ártalmatlan civilként szerencsétlenkedik antihőseink társaságában. Van egy másik dolog, amit viszont a trailer csak sugallt, de már rögtön a mű elején egyértelművé válik a néző számára, ez pedig az, hogy a Mennydörgők* főszereplője nem is maga a csapat, hanem a Florence Pugh által megformált Jelena Belova. Messze róla és az ő múltjáról tudunk meg a legtöbbet a 120 perces játékidő alatt, a többiek pedig csak egyfajta másodhegedűsök mellette. Sem Bucky (Sebastian Stan), sem „a szegény ember Amerika Kapitánya” (Wyatt Russell) nem tud mellé felnőni, a szkriptírók egyértelműen őt nézték ki protagonistának, azonban annak sajnos eléggé szürke volt. Ez pedig elmondható majd mindenkiről ebben a filmben, leszámítva talán a a Vörös Őr-hacukát öltő, nagyobb közönség számára a Stranger Things-ből ismert David Harbourt, aki szabályosan lubickolt a szerepben.
A történet sablonos és közhelyekkel teli, a csapatkohézió az ötletes szekálásokon kívül másban nem mutatkozik meg, és az egészen túlságosan érződik a kidolgozatlanság. A látványra nem lehet panasz, de ez egy Marvel-mozi esetében már csak-csak elvárható. Az eleinte szimplán Bobként ismert Őrszemben, avagy Fellegben pedig sokkal, de sokkal több potenciál lehetett volna, hiszen az őt alakító, a pletykák szerint Kaia Gerberrel randizgató Lewis Pullman rideg tekintetétől bárkinek feláll a hátán a szőr, de ő sem lett több egy papírmasé szupergonosznál, akit valahogy mégis sikerül legyűrnie néhány összerántott, B-listás hősnek.
A Marvel sötét napjaira lassan ráragyognak a hajnal első sugarai, és ezt már az új Bosszúállóknak kikiáltott Mennydörgők* stáblistás jelenet is jelzi. Kíváncsian várjuk, hogy a nyáron mozikba kerülő Fantasztikus 4-es: Első lépések már teljesen ki tud-e majd lépni az elődjei árnyékából, hiszen ez Florence Pugh-éknak még egyértelműen nem sikerült, bár sok Marvel-rajongó, és a külföldi kritikák is feltámadást és visszatérést emlegetnek, de szó sincs még egyelőre erről. A Mennydörgők* pörgős fináléja ellenére is csak egy rémesen unalmas és érdektelen töltelékepizód, melynek megtekintése közben két robbanás és vicces beszólás között az ember vagy az óráját nézi, vagy ásít egy nagyot.