„A konferencia célja, erőteljes figyelemfelhívás a gyermekekre leselkedő veszélyekre, valamint szakmai kiállás amellett, hogy a gyermekek sosem lehetnek célpontjai semmiféle ideologikus társadalmi átalakítási kísérletnek és intézményi nevelésük sem mehet szembe a szülők nevelési elveivel.” Ezzel a az állásfoglalással vette kezdetét a Mindennapok Női Szemmel Egyesület, mint a magyar lányok, asszonyok, édesanyák és nagymamák érdekeit képviselő civil szervezet és a gyermekvédelmi témákkal keresztény társadalmi tanítások tükrében foglalkozó Szent István Intézet nyilvános szakmai találkozója, ahol a gyermekek jövőjét alapjaiban érintő, a felnövekvő generációk szexuális nevelését befolyásolni szándékozó új jelenségekről halhattunk „fel-és megvilágosító”, ébresztő gondolatokat.
Király Nóra, a Mindennapok Női Szemmel Egyesület (NŐISZEM) alapítója, öt gyermekes édesanya köszöntőjében elmondta, egy rendkívül fontos téma kapcsán gyűltek össze, hogy a politikum és a gyermekekkel foglalkozó szakemberek segítségével elemezzék a gyermekvédelem új és sürgető válaszokat követelő kihívását. Hangsúlyozta, hogy a gender-ideológián alapuló, a gyerekek szexuális fejlődését befolyásoló jelenségek fokozatos, intézményesülni látszó térnyerése fenyegető veszély, amellyel szemben a szülőnek nemcsak joga, de kötelessége fellépni.
„Ha nem mondunk határozott nemet e jelenségekre, a most felnövekvő generációk esélyei egy szép és boldog életre, egy kiegyensúlyozott és az élet továbbadására nyitott párkapcsolatra nagyban csökkennek. Márpedig ezt mi , édesanyák nem engedhetjük!”
A rendezvény háziasszonya és moderátora, Dr. Máthé Zsuzsa, a Szent István Intézet igazgatója, maga is négy gyermeket nevelő családanya úgy fogalmazott, intézetük alapvető tevékenysége és célja, hogy a mostani szülőgenerációt egy jól bevált, ezer éves recept alapján támogassa a mindennapi kihívásokban.
„A gyermekeink egészséges testi, lelki és szellemi fejlődésének biztosítása, szexuális nevelése a szülő feladata és felelőssége, és ezt nem is vehetik el tőlünk semmilyen ideológiai aktivisták, sem a személytelen társadalom, vagy bármilyen életellenes erők. Ezzel a fenyegető veszéllyel szemben ad esélyt a Gyermekvédelmi népszavazás.”
Dr. Répássy Róbert, az Igazságügyi Minisztérium miniszterhelyettese beszédében Orbán Viktor miniszterelnököt idézte: „Ha van gyermek, van jövő, ha nincs gyermek, nincs jövő – sem a családban, sem az országban.” Kifejtette, a kormányzati politika állami szerepvállalással kívánja a demográfiai folyamatokat kedvezően alakítani, és nem a tömeges bevándorlásban hisz. A miniszterhelyettes ismertette, ragaszkodnak hozzá, hogy Magyarországon a szülők dönthessék el, hogyan érzékenyítik kiskorú gyermekeiket, a gyermekek nevelése nem képezheti ideológiai viták tárgyát. Ennek érdekében jogi lépéseket tettek az elmúlt években, és most az áprilisi népszavazás is meghatározhatja azokat a gyermekvédelmi intézkedéseket, ami a közeljövőben a Parlament elé kerül.
„A gyermekek kímélete a legfontosabb szempont. „Az erős családok az erős nemzetek alapjai, amelyek képesek erős nemzetek feletti közösségeket összehozni.”
Hollik István országgyűlési képviselő politikatörténeti áttekintést adott a témával kapcsolatban.
„Az, hogy a társadalom nevelje a gyereket, ne a család, nem újkeletű törekvés a progresszív baloldalon. Amit most látunk, az, hogy a genderaktivisták ezt folytatják. Ez a neomarxisták gondolkodása, ők az emberek véleményének teljes kizárásával végezték és végzik ma is társadalmi mérnökösködésüket. Úgy akarják kicsavarni a mi kezünkből a gyermekeink nevelését, hogy számukra semmi tétje.” – fogalmazott. Hollik hozzátette, éppen úgy , mint a bevándorlás tekintetében – álproblémának nevezik az LMBTQ propagandát, és ki is mondják, ha ők kormányra kerülnek, biztosítják az gender-aktivistáknak a szabad bejárást az iskolákba. A képviselő mindenkit arra bíztatott, vegyen részt a népszavazáson.
„Ebben a kérdésben csak egyszer dönthetünk. Utána nem lehet visszacsinálni. Szerzett jogot visszavenni, szinte lehetetlen. Meg kell állítanunk ezt a folyamatot. Európában Magyarország lesz az első, ahol a gyermekvédelemről megkérdezik az itt élő embereket, a szülőket!
Fűrész Tünde, a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) elnöke olyan örömteli híreket osztott meg a személyesen és az online térben jelenlévőkkel, hogy kutatási eredményeik bizonyítják: Európában a magyarok állnak ki legkevésbé a tudatos gyermektelenség mellett. A KINCS elnökétől megtudtuk, hogy az idehaza csak az emberek 1 százaléka vallja azt, hogy gyermektelenül is lehet élni. Fűrész Tünde a 10 éve elhunyt Kopp Mária, a magyarok lelkiállapotát, testi-lelki egészségét vizsgáló kutatásai alkalmazásával végzett felmérésre hivatkozva tájékoztatott: a legfrissebb adatok szerint a magyar fiatalok még mindig legalább 2 gyerekben gondolkodnak, sőt az előző kuatatás óta megduplázódott azoknak a száma, akik 3 gyermeket szeretnének. Kiderült, a megkérdezettek 83 százaléka fontosnak tartotta a gyermekek védelmét, Csak 9 százalék válaszolt nemmel, és a fennmaradó 8 százalék volt bizonytalan.
„Magyarország gyermek-és családbarát nemzet. Nekünk, magyaroknak a gyermek az szent. A nevelés a szülők joga és felelőssége, sőt kötelessége!”
Fűrész Tünde intézetük névadója, Kopp Mária 15 évvel ezelőtti gondolatébresztő sorait idézte a tömegkommunikáció veszélyeiről a mostani helyzettel kapcsolatban.
„A tömegkommunikációval új családtaggal bővült az életünk, a nagyvilág beköltözött az otthonainkba. Sajnos azonban a tömegkommunikáció, a filmek, a reklámok, az újságok tömegei mindet megtesznek, hogy lejárassák a valódi kapcsolatok, a közösségek, a család értékeit. Miért teszik ezt? Mert a kapcsolataitól, értékeitől, életcéljaitól, önértékelésétől megfosztott, magányosan szorongó ember felhasználható a szükséges funkciókra, kicserélhető és manipulálható. Az emberi kapcsolatok és értékek bomlasztása pénzben, hatalomban, haszonban kifejezhető stratégia, így óriási erők állnak a szolgálatában. Fel kell ismernünk ezeket a manipulációkat és mindent meg kell tennünk a család, a közösségek, az emberiség túlélését szolgáló értékeink, életminőségünk védelmében” A Kopp Mária-idézet után Fűrész Tünde reményét fejezte ki, hogy a magyarok bölcsek, képesek felismerni a reális veszélyeket, és tesznek ellene. (Kopp-Skrabski: A boldogságkeresés útjai című könyvből)
Járóka Lívia, az Európai Parlament alelnöke videóüzenetében arra fektette a hangsúlyt, hogy édesanyaként nap mint nap szembesül a gyermeknevelés nehéz, de gyönyörű feladatával.
„Szeretet, tisztelet, és elfogadás ez a három alappillére a családnak, szülő és gyermek kapcsolatnak. Ez azonban tekintély és példamutatás nélkül elképzelhetetlen. Ebből fakad az apa és az anya neveléshez való joga. A gyermeki ártatlanság megvédése érdekében kötelességünk felemelni a szavunkat minden ellen, ami politikai, ideológia megfontolásból tagadja a nevelés elvitathatatlan jogát a szülőtől. Ebben a kérdésben nem engedhetünk! Meg kell védenünk, mert a gyermek nem játék!”
(Metropol)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.