Kétségbeesett kisfiú hívta szombaton este a rendőrséget azzal, hogy az édesapja meg akarja verni az anyukáját. A rendőröknek sikerült időben megfékezniük az agresszív apát.
Segélyhívás érkezett szombat este a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság ügyeletére. A gyerek megmondta a nevét, az utcát és házszámot, ahol lakik, és elmondta, hogy édesapja meg akarja verni az édesanyját, majd letette a telefont. A háttérben veszekedés hangjai hallatszottak.
A település nevét a kisfiú elfelejtette bemondani, de az ügyeletesek egy lekérdező rendszerben a lakcím és a gyerek adatai alapján megtalálták a balatonboglári címet, ahol valóban bántalmazták az anyát. A segítséget kérő kisfiú elmondta: attól félt, hogy apja őt és testvéreit is bántani fogja.
Mit él át az a gyerek, aki egy ilyen kiélezett élethelyzetben rendőröket hív az apjára? – kérdeztük Végh Józseftől.
– A gyerek egész életére kihat az, ami történt vele – nyilatkozta a kriminálpszichológus. – Nem elsősorban az, hogy ő hívta ki a rendőröket. Abban a családban, ahol mindennapos az erőszak, olyan eseménysort él át a gyerek, ahol játszmák zajlanak. Három szerep cserélődik: az üldözőé, a megmentőé és az áldozaté. Abban a szituációban, ami szombaton történt, az apa volt az üldöző, az anya az áldozat és a gyerek a megmentő, aki egyúttal üldöző is: feljelentette az apát.
Ezt a pszichológia drámaháromszögnek hívja, ami csak egyféleképpen érhet véget: ha megszakítanak minden kapcsolatot azzal, aki az erőszakot elköveti. Sajnos komoly esély van arra, hogy az, aki egy ilyen környezetben nő fel, felnőttként ugyanígy fog élni, mert nincs előtte más minta. A gyerek igazi drámája az, hogy nem tanul meg más életvezetést, mint amit a szülőktől lát.
Az apát a történtek után előállították a Fonyódi Rendőrkapitányságra, és az édesanya kérésére vele szemben ideiglenes megelőző távoltartó határozatot hoztak. Büntetőeljárás azonban eddig nem indult.