Sport

Uruguay a házigazdát is legyőzte, Szalah csodagóllal búcsúzott

Bors

Létrehozva: 2018.06.25.

A labdarúgó-világbajnokság A csoportjában már az első két fordulóban eldőlt, hogy Oroszország és Uruguay jut tovább, a két válogatott egymás elleni találkozójának a tétje így a csoportelsőség volt. A hazaiak gyorsan hátrányba kerültek, Luis Suarez végzett el nagyon veszélyes helyről szabadrúgást, a 18 méterről elvégzett szabadrúgás után a labda laposan suhant a hosszúba. A gólnál az egyik orosz védő nagy szolgálatot tett a dél-amerikaiaknak azzal, hogy eltakarította a labda útjából az akadályokat…

Az oroszoknak nem volt szerencséjük sem, a 23. percben Diego Laxal távoli lövése pattant meg Gyenyisz Cserisev lábán, a labda a hazai játékosról a jobb alsóba szállt, 2-0. Ráadásul emberhátrányba is kerültek a hazaiak, Igor Szmolnyikov két felesleges szabálytalansággal két sárgát és egy pirosat gyűjtött be.

A második félidőben a 10 játékossal küzdő orosz válogatott keményen harcolt a szépítésért, újabb gólt azonban Uruguay szerzett, a meccsen végig veszélyesen játszó Edinson Cavani góljával alakult ki 3-0-s végeredmény. Sikerükkel az A csoportot a dél-amerikaiak tökéletes mérleggel nyerték, a másoodik helyen Oroszország jutott tovább.

Egyiptom és Szaúd-Arábia összecsapásán Mohamed Szalah szerzett vezetést egy remek átemeléssel, de a szaúdiak még a szünet előtt egyenlítettek, de nem volt egyszerű. A 41. percben Fahad Al-Muvallad még kihagyott egy büntetőt, négy perc múlva már nem bízták rá a másodikat, Szalman Al-Faradzs egyenlített tizenegyesből.

Szalah gyönyörű gólja:

A bravúrral védett tizenegyes:

A szünet után a játékosok egymás faragásával voltak elfoglalva, de Szaúd-Arábia a hosszabbítás perceiben Szalem Al-Dossari találatával eldöntötte a három pont sorsát, Egyiptom pont nélkül, a szaúdiak győzelemmel búcsúztak.

A csoport, 3. forduló:
Uruguay-Oroszország 3-0 (2-0)
Szamara, 41 970 néző, v.: Malang Diedhiou (szenegáli)
gólszerzők: Suárez (10.) Cserisev (23., öngól), Cavani (90.)
kiállítva: Szmolnyikov (36.)

Szaúd-Arábia-Egyiptom 2-1 (1-1)
Volgográd, Volgográd Aréna, 36 823 néző, v.: Wilmar Roldan (kolumbiai)
gólszerző: Szalman (45+6.), Szalem (95.), illetve Szalah (22.)

A csoport végeredménye:
1. Uruguay        3  3  -  -  5-0  9 pont - továbbjutott
2. Oroszország    3  2  -  1  8-4  6 - továbbjutott
3. Szaúd-Arábia   3  1  -  2  2-7  3 - kiesett
4. Egyiptom       3  -  -  3  2-6  0 - kiesett

A korábbi meccsek eredményeit, valamint a világbajnoksággal kapcsolatos cikkeinket ide kattintva találja.

Ez is érdekelhet

origo.hu

Váratlan hír érkezett Putyinról

origo.hu

Brutális, 43 fok feletti kánikulára és pusztító viharokra készülhetünk Budapesten

borsonline.hu

„Azt hittem, másnapos vagyok” – Viszketés jelezte, hogy rákos lett a fiatal férfi

mandiner.hu

Politikai dráma Pest vármegyében: nemcsak Magyar Péter, legújabb szövetségese is a nagypolitikába vágyik

ripost.hu

Elképesztő örömhírt jelentett be Szabó Zsófi

vg.hu

Wolt: a futárcég meglepő választ adott arra, dolgoznak-e náluk külföldi vendégmunkások

origo.hu

Tíz férfival csókolózott Anne Hathaway

mindmegette.hu

Félreértette a pincér a nő rendelését, volt is meglepetés, amikor megérkezett az étel

origo.hu

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó